Ratusz Staromiejski wypełniony kolędami

Ratusz Staromiejski wypełniony kolędami
Fot. nadesłane/EOK

Elbląska Orkiestra Kameralna, pod batutą maestro Janusza Stokłosy, wydobywa w Ratuszu Staromiejskim ze swoich smyczków, to, co najpiękniejsze w polskich kolędach i pastorałkach. Dziś i jutro do kameralistów dołączą też tak uznani artyści, jak Natalia Nykiel, trio Tre Voci, Aga Zaryan, Dominika Gawęda, Paweł Rurak-Sokal, Grzegorz Hyży, Katarzyna Cerekwicka i Chór Artos. Wszystko w ramach przygotowań do Koncertu Bożonarodzeniowego, który odbędzie się już w piątek w pelplińskiej Bazylice Katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Artyści zabiorą wówczas słuchaczy w muzyczną podróż tam, gdzie ponad 2000 lat temu wybrzmiała „wesoła nowina”. Przypomną także o sile kilkuwiekowej kolędowej tradycji, z której wynika magia Bożego Narodzenia. Koncert poprowadzą Marcelina Zawadzka i Tomasz Tylicki, a osoby nieobecne w Pelplinie będą mogły obejrzeć widowisko w telewizji. Retransmisja Koncertu na antenie TVP 2 w Wigilię o godzinie 15.20.

14.12.2018, piątek, 19:00

Bazylika Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie

Wykonawcy:

Janusz Stokłosa – dyrygent

Natalia Nykiel, Tre Voci, Aga Zaryan, Dominika Gawęda, Paweł Rurak-Sokal, Grzegorz Hyży, Katarzyna Cerekwicka, Chór Artos oraz Elbląska Orkiestra Kameralna.

W programie:

Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki

Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler
Meble Wójcik jest Fundatorem Głównym Instrumentów Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

Print Friendly, PDF & Email