PZN przy wigilijnym stole

PZN przy wigilijnym stole

Członkowie i przyjaciele elbląskiego koła Polskiego Związku Niewidomych tradycyjnie spotkali się w Kawiarni u Aktorów, by wspólnie świętować zbliżające się Boże Narodzenie.

Świąteczne dekoracje i potrawy, choinka, opłatek, kolędy, a przede wszystkim serdeczne życzenia – tych elementów nie mogło zabraknąć na uroczystym wigilijnym spotkaniu Polskiego Związku Niewidomych, które odbyło się 18 grudnia. Wspólne świętowanie członków i sympatyków elbląskiego koła PZN rozpoczęło się kolędą
„Wśród nocnej ciszy”.

– Cieszę się, że państwo tak licznie przybyliście na naszą rodzinną uroczystość – przywitała obecnych Janina Maksymowicz, prezes elbląskiego koła Polskiego Związku Niewidomych. – Chciałabym państwu życzyć, by nadchodzące święta Bożego Narodzenia były ciepłe, radosne, pełne magii. Niech sprawią, by wyjątkowy nastrój pozostał na długo w naszych sercach. Niech będą to święta naszych marzeń, a nadchodzący nowy rok niech będzie dla nas i dla całej Ziemi lepszy.

– Chrystus nie tylko narodził się ponad dwa tysiące lat temu w Betlejem. Chrystus rodzi się każdego dnia. Oby błogosławił każdemu z nas, naszym rodzinom i przyjaciołom – dodał ksiądz Adam Insadowski, duszpasterz osób niewidomych i niedowidzących, który prowadził uroczystość.

W tym roku świąteczna atmosfera miała wyjątkowy charakter: do dzielenia się opłatkiem i składania życzeń dołączyło ponad dwudziestu nowych członków elbląskiego koła Polskiego Związku Niewidomych. We wspólnym świętowaniu towarzyszyły im ich rodziny.

– W związku z tym, że realizujemy projekt unijny, skierowany do osób niepełnosprawnych i ich otoczenia, mogliśmy sobie pozwolić na zaangażowanie rodzin w to, co się dzieje w PZN-ie. Myślę, że powiększenie naszego grona o ludzi zdrowych, którzy potrafią okazać wsparcie i uczestniczą w podejmowanych przez nas działaniach, jest naszym sukcesem – zaznaczyła Janina Maksymowicz.

Kliknij w zdjęcie i zobacz fotorelację z wydarzenia:

 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.