PSSE w Elblągu zaprasza na „Tydzień Zdrowia”

PSSE w Elblągu zaprasza na „Tydzień Zdrowia”

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Elblągu organizuje „Tydzień Zdrowia”. Każdy z sześciu najbliższych dni będzie poświęcony różnym zagadnieniom z dziedziny profilaktyki zdrowotnej.

Wspomniany „Tydzień Zdrowia” będzie obfitował w wydarzenia organizowane przez PSSE w Elblągu.

We wtorek odbędzie się Dzień Otwarty w PSSE w Elblągu dla mieszkańców Elbląga i powiatu elbląskiego. Zaplanowano również zajęcia edukacyjne dla uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 6 i Nr 15 w Elblągu nt. racjonalnego odżywiania.

W środę PSSE będzie chciała zwrócić uwagę na skutki palenia papierosów. Tego dnia odbędą się zajęcia edukacyjne dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 6 w Elblągu nt. szkodliwości dymu tytoniowego i miejsc objętych zakazem palenia.

„Tydzień Zdrowia” zamknie konferencja szkoleniowa pt. „Zapobieganie zakażeniom w gabinecie stomatologicznym, ginekologicznym, laryngologicznym, kosmetycznym, tatuażu itp.”, która odbędzie się w Auli Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej w Elblągu przy ul. Lotniczej 2. Początek konferencji o godz. 9:45. Liczba miejsc jest ograniczona.

Każdego dnia (poniedziałek-piątek) na łamach naszej strony publikować będziemy artykuły poświęcone zagadnieniom danego dnia „Tygodnia Zdrowia”. W poniedziałek o profilaktyce chorób zakaźnych i o tym jak radzono sobie z nimi kiedyś,  a jak radzimy sobie z nimi dziś.

Informacja nadesłana
Oprac. MM