Przystanek Integracja

Przystanek Integracja

W piątek 29 grudnia, Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej “Światowid” zaprasza do na zabawę organizowaną przez wolontariuszy dla osób niepełnosprawnych w ramach projektu “Przystanek Integracja”.  

Realizatorami imprezy integracyjnej są młodzi wolontariusze, którzy sami opracowali program, zabawy taneczne, przygotowali niespodzianki, konkursy, oni także będą wodzirejami.

– Uczniowie szkół średnich, studenci i pracująca młodzież od dłuższego już czasu wspierają w “Światowidzie” działania na rzecz osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami – mówi Teresa Miłoszewska koordynator programu. Poświęcają swój wolny czas, wysiłek, dzielą się pomysłami. Są bardzo zaangażowani, chętni do pomocy, a przy tym bezinteresowni. Sprawdzili się w wielu trudnych sytuacjach, toteż prowadzenie zabawy integracyjnej oddałam zupełnie w ich ręce.

Warto przypomnieć, że wolontariusze od lat pomagają w organizacji wielu przedsięwzięć, takich jak np. Ogólnopolskie Spotkania Artystyczne Osób Niepełnosprawnych czy Regionalne Prezentacje Artystyczne Ośrodków Szkolno-Wychowawczych.

Działania w ramach projektu “Przystanek Integracja” dają szansę na nawiązywanie bezpośrednich kontaktów pomiędzy uczestnikami, sprzyjają integracji, zachęcają osoby niepełnosprawne do większej aktywności w życiu kulturalnym.

Zabawa odbędzie się Sali Zielonej „Światowida”, rozpoczęcie o godz. 17.00.

Projekt realizowany jest przez Centrum “Światowid” i Stowarzyszenie Kulturalne “Viva art”, a finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Wirtualnym Centrum Informacji Kulturalnej
Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej ”Światowid”, 82-300 Elbląg, Pl. Kazimierza Jagiellończyka 1, tel. 55 / 611 20 87, 84, www.swiatowid.elblag.pl .   ESzC Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 718