Przygotowania do świąt czas zacząć

Przygotowania do świąt czas zacząć

Kolorowy papier, wełna, tasiemki, guziki – tyle wystarczy, by powstały świąteczne ozdoby. Mogli się o tym przekonać uczestnicy warsztatów, które w ramach projektu „Bez korzeni nie ma korony drzew” odbyły się w Tolkmicku.

W każdym domu znajdzie się wiele skarbów. Kolorowe tasiemki, guziki, papier, a nawet… jabłka mogą posłużyć do stworzenia niezapomnianych ozdób choinkowych. Jednak, aby czas spędzony na twórczej pracy dawał dużo radości potrzebne jest grono przyjaciół. Właśnie w przyjacielskiej atmosferze upłynęło ostatnie spotkanie w ramach projektu „Bez korzeni nie ma korony drzew” realizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art”. Pod okiem Anny Daukszty, artysty–plastyka, powstały wyjątkowe prace nawiązujące do tradycji bożonarodzeniowych.

– Wszystkie prace zabrałyśmy do domu, by pokazać dzieciom i wnukom, jak  można wykonać piękne drobiazgi z tego, co jest pod ręką, a można je znaleźć w naszych szufladach – mówią uczestniczki warsztatów. 

Z pewnością znajdzie się wielu chętnych, którzy pod okiem babci lub mamy spróbują zrobić równie ciekawe świąteczne ozdoby.

– Celem naszego projektu było m. in pokazanie, że warto korzystać z czasu, wiedzy i doświadczenia, jakim dysponują osoby starsze, łączyć rozwijanie własnych pasji z działaniem na rzecz innych – mówi Teresa Miłoszewska, koordynatorka projektu. – Z wiedzy seniorów korzystaliśmy na przykład podczas warsztatów kulinarnych. To właśnie dzięki takim spotkaniom powstał zeszyt kulinarny, który już w najbliższą środę, 10 grudnia, będzie można otrzymać w „Światowidzie”. Zawiera on proste przepisy, które mogą być inspiracją przy przygotowywaniu świątecznych potraw.

Zeszyty kulinarne będzie można znaleźć przy kasie „Światowida”

  Sylwia Warzechowska Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 11937