Kiedy ferie?

Kiedy ferie?

Wakacje dopiero się rozpoczęły, ale uczniowie mogą już zacząć planować ferie zimowe. Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało kalendarz roku szkolnego 2018/2019 r.

Nowy rok szkolny zacznie się w poniedziałek, 3 września. Pierwsza przerwa w nauce nastąpi przy okazji świąt Bożego Narodzenia (23 – 31 grudnia).

Ferie zimowe wystartują w połowie stycznia. Jako pierwsze (14 – 27 stycznia) odpoczywać będą dzieci z województw: kujawsko–pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Od 21 stycznia do 3 lutego lekcji nie będzie w województwie podlaskim i warmińsko–mazurskim. Uczniowie z Dolnośląskiego, Mazowieckiego, Opolskiego i Zachodniopomorskiego dwutygodniowe ferie rozpoczną 28 stycznia. Jako ostatnie (11 – 24 lutego) zimową przerwę w nauce będą miały województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie i śląskie.

Z kolei wiosenna przerwa świąteczna potrwa od 18 kwietnia do 23 kwietnia.

Terminy egzaminu ósmoklasisty, gimnazjalnego i matur ustali dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Zajęcia dydaktyczno–wychowawcze zakończą się 21 czerwca.

Źródło: Kurier PAP – www.kurier.pap.pl

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.