Przedsmak Bożego Narodzenia i niepowtarzalne rękodzieło

Przedsmak Bożego Narodzenia i niepowtarzalne rękodzieło

Już w najbliższy wtorek (3 grudnia) Urzędzie Marszałkowskim doroczna bożonarodzeniowa wystawa rękodzieła osób niepełnosprawnych pod hasłem „My też potrafimy”.

Jak zwykle połączona jest z kiermaszem, na który serdecznie zapraszamy do gmachu głównego przy placu Teatralnym i biurowca przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 73. Własne stoiska wystawi 40 instytucji wsparcia i integracji społecznej z całego województwa.

Autorami wystawianych prac – świątecznych ozdób i kartek oraz rzeczy, które świetnie nadają się na prezent pod choinkę, lepszy od wielu innych, bo niepowtarzalny – są uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej i podopieczni ośrodków integracji społecznej dedykowanych osobom niepełnosprawnym intelektualnie. Każda złotówka, którą zapłacimy za te oryginalne przedmioty, posłuży rehabilitacji osób niepełnosprawnych.

Uroczyste otwarcie (tłumaczone w całości przez Agnieszkę Tomaszewską z Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Słyszącej i Niesłyszącej w Bydgoszczy) o godz. 11.00, z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego. Zakończenie planowane jest na godz. 15.00.