Profilaktyka podczas Elbląskiego Święta Chleba

Profilaktyka podczas Elbląskiego Święta Chleba
Fot. Adminstrator

Urząd Miasta zachęca elblążanki do wykonania bezpłatnych badań mammograficznych. Podczas Elbląskiego Święta Chleba na Starym Mieście stanie mammobus, w którym panie będą mogły skorzystać z badania. W specjalnie przygotowanym stanowisku pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia udzielać będą również informacji  o profilaktyce zdrowotnej, programach realizowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia czy prawach pacjenta.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie czekała na Panie 30, 31 sierpnia oraz 1 września 2019 w godzinach od 10.00 do 16.00 na Starym Mieście – przy ul. Wigilijnej.

Do badania uprawnione są kobiety w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

•    nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy

•    lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Rejestracja nie jest wymagana, jednak można to zrobić pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Istotnym elementem opisu badania jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami, dlatego prosimy o zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich mammografii.

Przy rejestracji telefonicznej NFZ wymaga weryfikacji uprawnień do badania na podstawie podanego numeru PESEL, dlatego przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty.

W sobotę 31 sierpnia w godz. 10.00 – 14.00 funkcjonować również będzie stanowisko informacyjne, na którym pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia udzielą informacji m.in. o profilaktyce zdrowotnej, programach realizowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia czy prawach pacjenta. Każdy kto odwiedzi stanowisko otrzyma materiały informacyjne. Przygotowano także niespodzianki dla najmłodszych.

Print Friendly, PDF & Email