Profesjonalna pomoc dla mieszkańców Elbląga rusza już od października

Profesjonalna pomoc dla mieszkańców Elbląga rusza już od października
Fot. pixabay.com

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Elblągu w ramach punktu konsultacyjno-
informacyjnego oferuje mieszkańcom Elbląga bezpłatne konsultacje ze specjalistami: psychiatrą, psychologiem, pedagogiem i terapeutą ds. uzależnień oraz warsztaty dla osób dorosłych i dzieci.

Punkt konsultacyjny dla osób uzależnionych, współuzależnionych i ich rodzin będzie czynny już od 1 października br.

Jeśli nadużywanie alkoholu czy innych używek jest problemem dla Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich, podejrzewasz uzależnienie u bliskiej Ci osoby, jesteś uwikłany w przemoc domową, jesteś dorosłym dzieckiem alkoholika, potrzebujesz porady w trudnej sytuacji życiowej to w punkcie uzyskasz poradę i konsultację w zakresie szeroko rozumianej problematyki uzależnień.

Adresatami wsparcia są przede wszystkim mieszkańcy potrzebujący profesjonalnej pomocy psychiatrycznej, psychologicznej, terapeutycznej czy pedagogicznej, zwłaszcza osoby uzależnione i używające szkodliwie (alkoholu, alkoholu i narkotyków, leków, dopalaczy, nikotyny), współuzależnione (partnerzy osób uzależnionych), członkowie rodzin oraz osoby bliskie.

Wykwalifikowana i doświadczona kadra będzie świadczyć pomoc w zakresie poradnictwa poprzez: anonimowe i nieodpłatne spotkania o charakterze konsultacyjnym i motywacyjnym.

Każdy kto potrzebuje porady i konsultacji może skontaktować się z biurem
telefonicznie: tel. 55 233 82 10, poprzez pocztę e-mail: tpdzo@o2.pl lub osobiście w Elblągu przy ul. 1 Maja 37 w godzinach pracy: od 07:30 do 15:30 od poniedziałku do piątku.

Zadanie publiczne pn.: „Prowadzenie punktu konsultacyjno-informacyjnego jako wsparcia psychologicznego – pedagogicznego i edukacyjnego oraz realizacja programów profilaktycznych, terapeutycznych i rehabilitacyjnych dla osób uzależnionych, współuzależnionych i ich rodzin” jest współfinansowane ze środków Gminy Miasto Elbląg.

Print Friendly, PDF & Email