Prezydent Wilk do uczniów, nauczycieli i rodziców

Prezydent Wilk do uczniów, nauczycieli i rodziców
Fot. Adminstrator

Za oknem pogoda iście jesienna, nastroje wśród młodzieży również niezbyt dopisują – szczególnie, że po dwóch miesiącach wolnego, od dziś znów zaczyna się szkolna rzeczywistość. Ciągłe klasówki, odpytywania, prace domowe i nauczyciele, którzy często dają w kość – to już niestety stało się faktem. Rok szkolny czas zacząć. Z tej okazji kilka słów do wszystkich uczniów ich rodziców i nauczycieli skierował Prezydent Elbląga Jerzy Wilk.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Nauczyciele i Rodzice

Minęły wakacje. Przed Wami kolejny rok szkolny pełen nowych wyzwań i nauki. Pozwólcie, że przypomnę słowa Jana Pawła II z 1987 roku: Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje ”Westerplatte”. Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można ”zdezerterować”.

Dla uczniów takim Westerplatte może być właśnie szkoła. Życzę więc Wam wszystkim, aby rozpoczynający się rok szkolny był pełen sukcesów. Abyście z radością realizowali swoje zainteresowania, nawiązywali nowe przyjaźnie, ale także zdobywali umiejętności ważne dla Waszego rozwoju i przyszłej drogi życiowej. Jestem przekonany, że nauczyciele pomogą Wam w tym z pełnym zaangażowaniem.

Nauczycielom i wychowawcom życzę z kolei wielu osiągnięć w pracy zawodowej. Chciałbym, aby Wasze oddanie i profesjonalizm w nauczaniu i wychowaniu młodzieży stały się źródłem satysfakcji.

Rodziców – zwłaszcza tych dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją szkolną karierę – zapewniam, że elbląska szkoła nie tylko zadba o solidną wiedzę, ale stworzy uczniom dobre i bezpieczne warunki do nauki i zabawy.  Niech osiągnięcia Waszych dzieci będą dla Was powodem do dumy.

Życzę wszystkim nadziei na lepsze jutro.

  UM Elbląg Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 9852

Print Friendly, PDF & Email