Prezydent pisze do uczniów, rodziców i nauczycieli

Prezydent pisze do uczniów, rodziców i nauczycieli
Fot. UM Elbląg

– 17 tys. uczniów elbląskich szkół rozpoczyna dziś nowy rok szkolny. Rok wyjątkowy z uwagi na panującą pandemię. Pomimo wielu obaw i niepokojów mam jednak nadzieję, że będzie to dobry, bezpieczny czas zarówno dla uczniów, jak i rodziców i nauczycieli – pisze w liście do uczniów z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego prezydent Witold Wróblewski.

– Życzę wszystkim przede wszystkim zdrowia i samych sukcesów. Dziękuję również dyrektorom i nauczycielom za przygotowanie placówek do bezpiecznego przyjęcia uczniów w szkolnych progach – dodaje prezydent.

Cały list publikujemy poniżej:

Obrazek stanowi treść listu, który wystosował Prezydent Witold Wróblewski do uczniów z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. W treści listu czytamy: "Szanowni Państwo, po kilku miesiącach przerwy 1 września wracamy do szkół i przedszkoli. Do klas wracają uczniowie i nauczyciele – szkoły będą pracować w trybie nauczania bezpośredniego. Uczniowie, rodzice, nauczyciele – wszyscy czekaliśmy na tę chwilę. Wszyscy jednak z niepokojem przyjmujemy ten obowiązek, bo to sytuacja jest nadzwyczajna. W poczuciu ogromnej odpowiedzialności przygotowaliśmy się na ten dzień od miesięcy i jestem przekonany, że nasze szkoły będą pracowały w sposób zapewniający bezpieczeństwo. Dziękuję Dyrektorom i wszystkim pracownikom za trud włożony w przygotowanie placówek. Proszę Państwa o przestrzeganie procedur – dla dobra uczniów i dobra własnego. W elbląskich szkołach i placówkach kształci się 17 tys. młodych ludzi. W naszych szkołach dzieci zawsze czuły się bezpiecznie dzięki Waszej pracy – pracy świetnie przygotowanej kadry – nauczycieli, pracowników administracji i obsługi. Szanowni Państwo, w Waszych rękach spoczywa bezpieczeństwo tysięcy młodych mieszkańców Elbląga. Wiem, że mogę na Państwa liczyć, ale chcę też zapewnić, że Państwo możecie również liczyć na mnie. Pragnę podkreślić, że samorząd, tak jak dotychczas, będzie aktywnie wspierał Państwa w rozwiązywaniu problemów. W nowym roku szkolnym życzę wszystkim zdrowia, wytrwałości i sukcesów w pracy zawodowej. Uczniom życzę, by nauka była dla nich prawdziwym źródłem poznawania świata i przyczyniła się do ich wspaniałego rozwoju. Z pozdrowieniami Witold Wróblewski Prezydent Elbląga".

Print Friendly, PDF & Email