Premier: Warto zaszczepić się przede wszystkim dla własnego zdrowia, ale to też odpowiedzialność za innych

Premier: Warto zaszczepić się przede wszystkim dla własnego zdrowia, ale to też odpowiedzialność za innych
Fot. Pixabay

Przeciw COVID-19 warto zaszczepić się przede wszystkim dla własnego zdrowia, ale szczepienie to także kwestia odpowiedzialności za innych – mamę, tatę, rodzeństwo, ukochanego dziadka czy babcię – podkreślił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

– Dlaczego warto się zaszczepić? Przede wszystkim dla własnego zdrowia. Ale szczepienie to także kwestia odpowiedzialności za innych – mamę, tatę, rodzeństwo, ukochanego dziadka czy babcię. Wirusa chce w ten sposób wykończyć nawet legendarny taksówkarz Jerzy Kiler, czyli Cezary Pazura. Ciekawe co na to Siara? – napisał Morawiecki w poniedziałek na Facebooku.

Premier do wpisu dołączył krótki filmik, na którym różne osoby mówią, dla kogo się zaszczepią. Na początku młoda dziewczyn mówi do drugiej: „Zrobię to dla siostry”. Jeszcze inna mówi, przysiadając się do brata – „A ja dla brata”. W dalszej części kobieta, która ubiera dziecko, mówi, że zrobi to da niego. Następnie kadr pada na starszego mężczyznę, który mówi: „Dla żony, dla dzieci, dla wnuków”. W spocie pojawia się też małżeństwo z dziećmi, którzy razem mówią: „dla nas”.

Pod koniec filmiku pojawia się ambasador Narodowego Programu Szczepień aktor Cezary Pazura, który mówi: „Co ja tutaj robię? Mówię, że szczepienie to nie tylko twoja sprawa. To sprawa życia i zdrowia innych”. „Dla siebie. Dla nich. Szczepimy się” – podsumowuje.

W poniedziałek rządowy serwis #SzczepimySię podał, że do godziny 10:30 wykonano w Polsce 203 tys. 53 szczepienia przeciw COVID-19. Do Polski dostarczono 1 051 830 dawek. Na drugie szczepienie zabezpieczono 587 085 dawek. (PAP)

Print Friendly, PDF & Email