Premier Morawiecki na kwarantannie

Premier Morawiecki na kwarantannie
Fot. Adam Guz / KPRM / arch.

W związku z kontaktem z osobą zarażoną COVID-19, zgodnie z wszelkimi procedurami, udaję się na kwarantannę; jestem w stałym kontakcie ze swoimi współpracownikami, rząd pracuje normalnie – podkreślił we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

– Proszę Państwa – w związku z kontaktem z osobą zarażoną COVID-19, zgodnie z wszelkimi procedurami udaję się na kwarantannę – napisał szef rządu na swoim koncie na Facebooku.

Do wpisu dołączył też krótki film, na którym wyjaśnił, że kwarantanna ma związek z tym, iż dowiedział się, że w ubiegły piątek miał kontakt z osobą, która przeszła pozytywny test na COVID-19. – W związku z tym i zgodnie z zasadami sanitarnymi udaję się na kwarantannę – powiedział. – Jestem w stałym kontakcie ze swoimi współpracownikami, rząd pracuje normalnie; Rada Ministrów odbędzie się zresztą tak jak przez ostatnie kilka miesięcy w formule wideokonferencji – zaznaczył.

– Życzę wszystkim zdrowia. Uważajmy na siebie i na swoich bliskich. Stosujmy się również do zasad, czyli: dezynfekcja, dystans, i maseczki – podkreślił premier.

W związku z zaistniałą sytuacją rzecznik rządu Piotr Müller wystosował komunikat, w którym poinformował, że „u premiera nie stwierdzono dotychczas zachorowania na COVID-19, nie ma też objawów choroby”.

– Zostały wdrożone procedury przygotowane na taką sytuację. Podczas kwarantanny Mateusz Morawiecki wykonuje swoje obowiązki. Premier spędza kwarantannę w sposób umożliwiający podejmowanie decyzji oraz kontakt z przedstawicielami instytucji państwowych – zapewnił rzecznik rządu.

Dodał, że dzięki zapewnieniu odpowiednich możliwości technicznych, premier będzie prowadził posiedzenia Rady Ministrów, Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz innych gremiów.

– O dalszej procedurze związanej z kwarantanną Prezesa Rady Ministrów – wykonywanych testach i czasie kwarantanny będzie decydował lekarz oraz Państwowa Inspekcja Sanitarna – zapowiedział Müller.

Rafał Białkowski
Print Friendly, PDF & Email