Premier: Dziś polscy seniorzy potrzebują naszej odpowiedzialności i troski jak nigdy dotąd

Premier: Dziś polscy seniorzy potrzebują naszej odpowiedzialności i troski jak nigdy dotąd
Fot. Pixabay

To oni toczyli wojny o naszą wolność, to oni nas wychowali i otaczali opieką; dziś polscy seniorzy potrzebują naszej odpowiedzialności i troski jak nigdy dotąd; odwdzięczmy się im w chwili próby, chrońmy ich ponad wszystko – zaapelował premier Mateusz Morawiecki.

W piątek rząd przedstawił nowe ograniczenia związane z pandemia koronawirusa. Premier zwracał uwagę, że na śmierć i poważne konsekwencje dla zdrowia w związku z COVID-19 narażone są przede wszystkim osoby starsze. – Dlatego wprowadzam program „Ochrona seniorów”. Prosimy seniorów powyżej 70. roku życia, którzy nie świadczą pracy o nieprzemieszczanie się, w miarę możliwości o niewychodzenie z domu – mówił.

Zapowiedział, że zostanie uruchomiony program Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów w celu zaopiekowania się seniorami, którzy nie mają opieki ze strony rodziny.

W późniejszym wpisie na Facebooku Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę, że szczególnie obecnie seniorzy potrzebują troski.

– To oni toczyli wojny o naszą wolność. To oni nas wychowali i otaczali opieką. To oni uczyli nas miłości i troski o drugiego człowieka. To im zawdzięczamy „Solidarność” i to, że możemy żyć dziś w wolnej Polsce – podkreślił szef rządu.

Dodał, że dziś „polscy seniorzy potrzebują naszej odpowiedzialności i troski jak nigdy dotąd”. – Odwdzięczmy się im w chwili próby. Chrońmy ich ponad wszystko! – zaapelował premier.

Morawiecki zaznaczył, że wsparcie najstarszym można okazać dołączając do akcji „Wspieraj Seniora”. Ankietę i deklarację w tej sprawie można znaleźć na stronie internetowej: wspierajseniora.pl. Do wpisu dołączono też krótkie nagranie promujące akcję. (PAP)

Rafał Białkowski
Print Friendly, PDF & Email