Prawo: Stowarzyszenie Aquila udzieli bezpłatnej pomocy procesowej

Prawo: Stowarzyszenie Aquila udzieli bezpłatnej pomocy procesowej

Padłeś ofiarą nieuczciwych sprzedawców prądu, gazu lub usług telekomunikacyjnych? Możesz uzyskać bezpłatną pomoc prawną. Stowarzyszenie Aqulia współpracujące z UOKIK udzieli bezpłatnych porad konsumentom.

Sytuacja wygląda mniej więcej tak, że przychodzi akwizytor, mówi, że jest z elektrowni, gazowni lub telekomunikacji i niezbędne jest podpisanie nowej umowy w celu kontynuacji realizacji naszego zamówienia. Jej podpisanie, to w rzeczywistości zmiana dostawcy usług. Ofiarami tego typu praktyk padają głównie osoby starsze. Oszuści wypisują takim osobom niekorzystne umowy, skutkujące później wysokimi kosztami ich wypowiedzenia. Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów dociera wiele skarg od konsumentów. Zostali oni oszukani przez nieuczciwych sprzedawców.

W związku z tymi licznymi przypadkami uruchomione zostało biuro porad prawnych, w którym skorzystać można z pomocy prawnej na etapie procesowym. Projekt skierowany jest do konsumentów, którzy padli ofiarą takich firm jak Polski Prąd i Gaz, Twoja Telekomunikacja, Polskie Centrum Telemedyczne, Telekomunikacja dla Domu, PGT, Nasza, New Telekom i inne.

Osoby, które otrzymały z sądu nakaz zapłaty mają 14 dni na złożenie sprzeciwu od w/w nakazu. Stowarzyszenie Aquila złoży za konsumenta sprzeciw od nakazu zapłaty i poprowadzi jego sprawę w sądzie. Szczegóły akcji można znaleźć TUTAJ. Kontakt ze Stowarzyszeniem pod numerem tel. 801 440 220 lub pod nr: 71 74 000 22.

Inf. nadesłana

  Opracowanie: MM Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18913