Pracownik banku okradał niepełnosprawnego klienta

Pracownik banku okradał niepełnosprawnego klienta
Fot. pixabay.com

Lubińscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali byłego już pracownika jednego z banków. 36-letni mężczyzna zawierał fikcyjne umowy pożyczek, posługując się przy tym podrobionymi dokumentami. Podejrzany do swojego niecnego procederu wybrał dane niepełnosprawnego klienta banku. Z ustaleń śledczych wynika, że sprawca lub sprawcy działali na terenie Lubina, Warszawy i Pruszkowa.

Sprawą zajmowali się funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 36-letni mężczyzna zatrudniony w jednym z lubińskich banków bezprawnie wykorzystywał dane klienta placówki – niepełnosprawnego mieszkańca powiatu lubińskiego. Podejrzany zawierał fikcyjne umowy pożyczek, posługując się przy tym podrobionymi dokumentami. Mężczyzna działał w ten sposób co najmniej przez kilka miesięcy, doprowadzając do niekorzystnego rozporządzenia mieniem instytucję finansową, w której pracował i jej klienta na kwotę blisko 155 tysięcy złotych.

W trakcie wykonywania czynności funkcjonariusze ustalili również, że 36-latek usiłował doprowadzić do niekorzystnego rozporządzenia mieniem ten sam bank na kwotę blisko 171 tysięcy złotych.

Z ustaleń śledczych wynika, że zatrzymany mężczyzna nie działał sam.

asp. szt. Sylwia Serafin
Źródło: KPP w Lubinie
Fot. pixabay.com
Print Friendly, PDF & Email