Praca: Wygrali europejski staż

Praca: Wygrali europejski staż

Trzech zwycięzców konkursu „Grasz o staż w Parlamencie Europejskim 2018” spędzi miesiąc w biurze europosła Marka Plury, organizatora konkursu. Tam przekonają się, jak wygląda praca w Parlamencie Europejskim, będą też mogli uczestniczyć w spotkaniach grup parlamentarnych i politycznych oraz w licznych konferencjach i seminariach.

Tegoroczna edycja konkursu „Grasz o staż w Parlamencie Europejskim 2018” jest trzecią. Kandydaci musieli zaprezentować swoją wiedzę na temat instytucji Unii Europejskiej oraz indywidualne możliwości, a także udowodnić, że potrafią pracować w grupie. W tym roku wśród zadań konkursowych znalazło się m.in. opracowanie strategii komunikacyjnej dla międzynarodowego wydarzenia w Katowicach, czy profesjonalne interview, które odbywało się częściowo w języku obcym.

– Europa, Polska i Śląsk potrzebują ludzi, którzy czują, że Unia, nasz kraj nasz i region należą do nich, którzy się tego nie wstydzą, a co ważniejsze nie boją się. Którzy potrafią korzystać z tego, co jest im dane dla dobra społeczności, nie tylko dla siebie. Ludzi, którzy chcą i mogą korzystać ze swoich talentów, z daru młodości. Europa potrzebuje ludzi wolnych od schematów – ludzi kreatywnych – mówi eurodeputowany Marek Plura. – Parlament Europejski to świetne miejsce, aby spróbować swoich sił w międzynarodowym środowisku i przesiąknąć trochę europejskim klimatem – dodaje.

Zwycięzcami konkursy zostali: Magdalena Szymczak, Małgorzata Jaworska oraz Paweł Masarczyk. Laureaci wyjadą na miesiąc do Brukseli, gdzie w biurze eurodeputowanego będą poznawać w tajniki pracy w Parlamencie Europejskim. Otrzymają również stypendia w wysokości 1000 euro na zakwaterowanie i podróż.

Źródło i fot. plura.pl

  oprac. MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18044 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.