Praca: #takijakja, czyli o zatrudnianiu osób z niepełnosprawnością

Praca: #takijakja, czyli o zatrudnianiu osób z niepełnosprawnością

Zatrudnienie osób z niepełnosprawnościami to korzyści dla pracodawcy i szansa na rozwój pracownika, dlatego Fundacja Pod Aniołem wraz z partnerami rozpoczęła kampanię społeczną „TAKI JAK JA”.

Organizatorzy i partnerzy kampanii – Fundacja Pod Aniołem wspólnie z Związkiem Liderów Sektora Usług Biznesowych ABSL, Związkiem Pracodawców Pomorza Zachodniego, Północną Izbą Gospodarczą i Siecią Zachodniopomorską Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej – chcą zmienić społeczne postrzeganie osób z niepełnosprawnością na rynku pracy.

– Wierzymy w to, że niepełnosprawność nie powinna wpływać na postrzeganie drugiego człowieka. Osoba z niepełnosprawnościami jest często zdeterminowana i samodzielna, posiada przyjaciół, jest radosna, odważna, aktywna, pełna marzeń i pasji. Nadto jest lojalna i dba o swoje miejsce pracy lub nauki, chce się uczyć. Osoba z niepełnosprawnością jest TAKA JAK JA – mówi Andrzej Smoliński, koordynator kampanii.

W ramach kampanii funkcjonuje strona internetowa www.takijakja.pl, na której pracodawcy mogą zdobyć wszelkie informacje na temat specyfiki i korzyści zatrudniania osób z niepełnosprawnościami. Ten sam cel mają spotkania, które odbywać się będą od sierpnia do października w różnych miejscach Szczecina, Koszalina i Świnoujścia. Szczegółowe informacje oraz harmonogram spotkań znaleźć można na stronie kampanii http://takijakja.pl.

Źródło i fot.: takijakja.pl

  oprac. MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18613 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.