Praca: „Giełda Mocy” na PGE Narodowym w Warszawie

Praca: „Giełda Mocy” na PGE Narodowym w Warszawie

24 października 2018r. na PGE Narodowym odbędzie się istotne społecznie wydarzenie promujące zatrudnienie wspomagane osób z niepełnosprawnościami – Giełda Mocy. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału przedstawicieli firm i instytucji użytku publicznego, członków działów HR i CSR, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz wszystkich zainteresowanych tematem aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

Giełda Mocy to wydarzenie wyjątkowe – co roku łączy reprezentantów różnorodnych środowisk, którzy dostrzegają w modelu zatrudnienia wspomaganego szansę na szeroko pojęty i wielokierunkowy rozwój.

– W tym roku już po raz kolejny będziemy pokazywać potencjał i możliwości zawodowe osób z niepełnosprawnościami. Tegorocznej, VIII edycji przewodzić będzie hasło „Masz moc!" – zależy nam bowiem na pokazaniu, że posiada ją każdy z nas. Moc, by zmieniać postrzeganie osób z niepełnosprawnościami, moc, by przełamywać stereotypy, moc, by kształtować postawy społeczne – informują organizatorzy.

Do tej pory akcję #maszmoc wsparli m.in.: Anja Rubik, Marcin Dorociński, Joanna Koroniewska i Jarosław Jakimowicz.

Moc mają także, odpowiednio ukierunkowani przez specjalistów, niepełnosprawni kandydaci do pracy, których zatrudnienie przynosi wiele znaczących korzyści nie tylko dla przedsiębiorstwa, ale również całego społeczeństwa.

Wydarzenie będzie się składać z dwóch części: konferencyjnej i warsztatowej. Poprowadzi je zaangażowany społecznie aktor – Jacek Rozenek. Wraz z gośćmi ze świata nauki, kultury i biznesu w trakcie konferencji zostaną zaprezentowane m.in.:

– proces kształtowania się kultury w organizacji/firmie, zachodzący dzięki zatrudnieniu pracownika z niepełnosprawnością

– związek pomiędzy współpracą z organizacjami pozarządowymi, a kreowaniem pozytywnego wizerunku firmy

– reakcje biologiczno–chemiczne, zachodzące w organizmach altruistów – dobro wraca szybciej i mocniej niż pozornie mogłoby się wydawać

– zatrudnianie osób z niepełnosprawnością jako przykład dobrych praktyk CSR

Część praktyczna natomiast zostanie podzielona na trzy odbywające się równolegle warsztaty, poruszające tematykę savoir–vivre'u w kontakcie z ON, prezentacja na temat #grazamiana (warsztat poprowadzi Joanna Brodzik) i współpracy pomiędzy trenerem pracy a pracodawcą.

Organizatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest Stowarzyszenie Otwarte Drzwi – organizacja pozarządowa, która od ponad 20 lat zajmuje się kompleksowym wsparciem osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. W tym roku Giełdę Mocy współorganizuje PGE Narodowy.

Wydarzenie jest bezpłatne. Aby wziąć w nim udział należy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy. Znajduje się on na stronie gieldamocy.otwartedrzwi.pl. Liczba miejsc jest jednak ograniczona.

  Inf. nadesłana Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18943 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.