Poznań: W parkach stanęły ławeczki dla rodziców

Poznań: W parkach stanęły ławeczki dla rodziców
Fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu

Przy trzech placach zabaw w centrum miasta zamontowane zostały ławeczki dla rodziców i opiekunów małych dzieci. Są one przystosowane nie tylko do odpoczynku, ale też do karmienia i przewijania maluchów.

Ławeczki stanęły już przy placach zabaw w parkach im. K. Marcinkowskiego i Stare Koryto Warty oraz zieleńcu im. I. Łukasiewicza. To nie koniec. W przyszłym tygodniu specjalne ławki pojawią się w kolejnych częściach miasta – m.in. w parkach na os. Zwycięstwa i B. Chrobrego, im. Jana Pawła II, im. J. Heweliusza, im. W. Czarneckiego i ks. J. Jasińskiego.  

Z ławek korzystać mogą rodzice i opiekunowie małych dzieci. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwić nie tylko wygodny odpoczynek, ale też karmienie, przewijanie i przebieranie malucha podczas spaceru.    

Ławki zamontował Zarząd Zieleni Miejskiej. Pomysłodawczynią przedsięwzięcia jest Maria Lisiecka-Pawełczak, Radna Miasta Poznania, przewodnicząca Komisji Rodziny, Polityki Społecznej i Zdrowia.

– Pomysł zrodził się z praktycznej potrzeby. Zdarzało się, że spacerując z córką po mieście odczuwałam brak miejsc, w których mogę ją przewinąć lub nakarmić. Przystosowane do tego ławki pojawią się w miejscach, w których są najbardziej potrzebne – w parkach, przy placach zabaw. Co więcej, służyć mogą one nie tylko pragnącym odpocząć rodzicom, ale także osobom starszym. Chciałabym również, aby w przestrzeni publicznej pojawił się przewijak dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami. Usuwanie barier architektonicznych sprawi, że wszystkim będzie się żyło w mieście jeszcze lepiej – tłumaczy Maria Lisiecka-Pawełczak.

Źródło: UM Poznań
Print Friendly, PDF & Email