Poznań: Telefon Serdeczności dla samotnych seniorów

Poznań: Telefon Serdeczności dla samotnych seniorów
Fot Pixabay

Telefon Serdeczności ma pomóc samotnym seniorom w Poznaniu przetrwać trudny czas izolacji z powodu koronawirusa. Taką usługę uruchomiło miasto – specjalną linię obsługują pracownicy Zespołu Dziennych Domów Pomocy w Poznaniu.

Jak wyjaśniła Aleksandra Gracjasz z poznańskiego Centrum Inicjatyw Senioralnych, na czynny pod numerem 691 870 091 Telefon Serdeczności zadzwonić mogą starsi mieszkańcy miasta, którym doskwiera izolacja i chcieliby z kimś porozmawiać. Zapewniła, że po drugiej stronie słuchawki czekać będzie gotowy do wszelkiej pomocy kompetentny rozmówca.

– Numer obsługiwany jest przez kilka osób, które pełnią czterogodzinne dyżury. To pracownicy Zespołu Dziennych Domów Pomocy, którzy na co dzień współpracują z seniorami, znają ich problemy, są gotowi do udzielenia wsparcia i przydatnych informacji przez telefon – wyjaśniła Gracjasz.

Jak dodała, w sytuacji, gdy senior będzie potrzebował profesjonalnej pomocy psychologicznej, otrzyma przez telefon kontakt do odpowiedniego specjalisty.

Telefon Serdeczności czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 12:00 – 20:00. Chętni będą się mogli dodzwonić na specjalną linię również w wielkanocny poniedziałek.

W dni robocze seniorzy z Poznania mogą się też kontaktować się z pracownikami Centrum Inicjatyw Senioralnych, aby uzyskać informacje m.in. o przygotowanej dla nich ofercie miasta, wsparciu osób starszych oraz koordynowanej przez CIS, zorganizowanej w związku z koronawirusem akcji „Senior w domu”. Wszelkie dane kontaktowe dostępne są na stronie internetowej Centrum.

Rafał Pogrzebny (PAP)
Źródło: PAP
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email