Poznań: Przez koronawirusa oddział chirurgiczny szpitala HCP wstrzymał przyjęcia

Poznań: Przez koronawirusa oddział chirurgiczny szpitala HCP wstrzymał przyjęcia
Fot. pixabay.com

Po potwierdzeniu obecności SARS-CoV-2 u pielęgniarki wstrzymano przyjęcia na oddział chirurgiczny szpitala HCP w Poznaniu. W środę zakażenie potwierdzono u kolejnej osoby z tego oddziału.

Od początku września w związku z koronawirusem zamknięty jest oddział kardiologiczny B szpitala.

Prezes zarządu Centrum Medycznego HCP Lesław Lenartowicz poinformował w środę, że dodatni wynik testu genetycznego na COVID-19 stwierdzono we wtorek u jednej z pielęgniarek oddziału chirurgicznego. Kobieta zgłosiła objawy sugerujące zakażenie.

– Personel medyczny oddziału i hospitalizowani na nim pacjenci zostali poddani testom na koronawirusa. W związku z wynikiem dochodzenia 11 osób z personelu zostało objętych kwarantanną. Część odbywa ją w warunkach domowych, część – zgodnie z ich wolą – na wydzielonym w szpitalu zamkniętym oddziale – podał Lenartowicz.

Dodał, że w środę stwierdzono dodatni wynik testu u jeszcze jednej pielęgniarki z oddziału. Obie pielęgniarki z dodatnim wynikiem zostały poddane izolacji. Oddział chirurgiczny funkcjonuje w trybie ostrego dyżuru. Wstrzymano przyjęcia planowe.

Od 2 września do odwołania nie działa oddział kardiologii B. Powodem wyłączenia go z działalności jest ognisko zakażenia COVID-19 wśród osób z personelu medycznego i pacjentów oddziału.

Rafał Pogrzebny
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email