Powstała Grupa Wsparcia dla Rodziców Dzieci z Wadami Słuchu

Powstała Grupa Wsparcia dla Rodziców Dzieci z Wadami Słuchu

Stowarzyszenie „SIGN” zaprasza rodziców dzieci z wadami słuchu na kolejne spotkanie Grupy Wsparcia, które odbędzie się 20 lutego br. (piątek) o godz. 16.00. w filii Biblioteki Elbląskiej przy ul. Słonecznej.

Jeśli:
– twoje dziecko ma wadę słuchu
– chcesz wiedzieć jak lepiej komunikować się z dzieckiem
– chcesz wiedzieć jak rozwijać język u dziecka z wadą słuchu
– czujesz się osamotniony jako rodzic
– chcesz poznać innych rodziców

Przyjdź na spotkanie z Grupą Wsparcia dla Rodziców Dzieci z Wadami Słuchu.

– Grupa ma na celu chociaż częściowo zaspokoić potrzeby rodziców, u których dzieci została zdiagnozowana wada słuchu. Chcemy zapewnić rodzicom przyjazną przestrzeń do wymiany doświadczeń, wzajemnego poznania się, uzyskania fachowego wsparcia, dostępu do pomocy terapeutycznych oraz literatury naukowej. Część spotkań będzie tylko dla rodziców a część dla rodziców z dziećmi, podczas tych spotkań będą mogli zobaczyć jak bawić się z dzieckiem, jak wykorzystywać sytuacje dnia codziennego do rozwijania słuchu i mowy. Grupa jest otwarta,  więc serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców – zachęca Anna Garbarska– Werner, ze Stowarzyszenia „SIGN”.

Opiekunem grupy jest Agata Ujazda, pedagog, terapeuta słuchu metodą werbo–tonalną, nauczyciel wspomagający w przedszkolu z grupami integracyjnymi.

Grupa Wsparcia jest jednym z działań Ośrodka Wsparcia Osób Niesłyszących, które zostało dofinansowane z budżetu Miasta Elbląga. Z dotacji zostaną zakupione m.in. zabawki edukacyjne i książki tematyczne, które będą wykorzystywane podczas spotkań, ale również rodzice będą mogli wypożyczać je do domu.

Bliższych informacji udziela również Anna Garbarska–Werner tel: 696 623 934

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 12154