Powstał biuletyn metodyczny opisujący pracę nauczycieli w okresie pandemii

Powstał biuletyn metodyczny opisujący pracę nauczycieli w okresie pandemii
Fot. Pixabay

Elektroniczny biuletyn metodyczny, opisujący pracę nauczycieli z 16 krajów w różnych częściach świata w okresie pandemii COVID-19 ukazał się właśnie z inicjatywy Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim (Śląskie).

– Edukacja w czasach pandemii jest nie lada wyzwaniem dla nauczycieli, uczniów i rodziców na całym świecie. Przygotowaliśmy specjalne wydanie biuletynu, aby pokazać nauczycielom, jak w tym trudnym momencie radzą sobie ich koledzy z innych krajów. W środku znajdą wiele pomysłów na usprawnienie pracy zdalnej, zarówno tych wprowadzanych przez samych nauczycieli, jak i rozwiązań systemowych, wdrażanych przez władze oświatowe – powiedziała w czwartek dyrektor Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim Iwona Miler.

– Biuletyn w całości poświęcony jest nowej rzeczywistości edukacyjnej w Polsce i na świecie w dobie pandemii. Prezentujemy w nim artykuły nauczycieli, którzy zostali postawieni w sytuacji nagłej zmiany perspektywy nauczania. Z dnia na dzień miliony uczniów, studentów i nauczycieli na całym świecie zaczęły zdobywać wiedzę i komunikować się w formacie digitalowym – dodała konsultantka ośrodka i pomysłodawczyni publikacji Bogumiła Różańska-Świerkot.

Autorami tekstów do Biuletynu Metodycznego „Rzeczywistość edukacyjna w Polsce i na świecie w dobie pandemii” są nauczyciele z 16 państw: Polski, Litwy, Norwegii, Czech, Rosji, Austrii, Korei Południowej, Armenii, Gruzji, Japonii, Hongkongu, Portugalii, Niemiec, Argentyny, Szwajcarii i Kazachstanu.

Nauczyciele dzielą się tam doświadczeniami związanymi z wprowadzaniem nauczania zdalnego w swoich placówkach. Biuletyn ukazał się w dwóch wersjach językowych. Pierwsza obejmuje wszystkie artykuły napisane lub przetłumaczone na język polski. Druga składa się z tekstów w wersjach językowych nadesłanych przez autorów. Są tu materiały po polsku, angielsku, rosyjsku, niemiecku i francusku. Publikacja jest darmowa, można ją pobrać ze strony internetowej PODN. (PAP)

Anna Gumułka
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email