Powrócili z medalami z Turnieju Olimpiad Specjalnych

Powrócili z medalami z Turnieju Olimpiad Specjalnych

W dniach 20–22 listopada 2015r. w Poznaniu odbył się Makroregionalny Turniej Olimpiad Specjalnych, w którym wzięło udział 50 zawodników z siedmiu oddziałów regionalnych olimpiad specjalnych: lubuskiego, podlaskiego, małopolskiego, wielkopolskiego, świętokrzyskiego, śląskiego oraz warmińsko –mazurskiego. Nasz oddział reprezentowało 9 zawodników z Klubu Olimpiad Specjalnych ''ONI w Ataku'', którzy na co dzień trenują w klubie IKS ''Atak'' pod okiem trenerki Adrianny Romanowskiej.

Podczas turnieju zawodnicy zostali podzieleni na 12 grup startowych w zależności od płci, wieku, kategorii wagowej, poziomu umiejętności i stopnia zaawansowania. Po zaciętych i pełnych emocji walkach zawodnikom z Klubu „ONI w Ataku” udało się zdobyć następujące medale :

złoto– Michał Bryl, Mateusz Bielecki, Mirosław Kostka

srebro – Ania Rybicka, Weronika Fercho, Michał Weroński, Adam Wiśniewski

brąz – Marcin Liszcz i Michał Warno

Wszyscy byli bardzo dzielni i waleczni w swym wysiłku, nie oszczędzając wzruszenia trenerom i kibicom. Dla zawodników ważne są medale, bo mimo swych ograniczeń wiedzą co to jest sport i jakimi prawami się kieruje, ale jeszcze ważniejsze dla wszystkich było spotkanie z kolegami i nawiązanie nowych przyjaźni.

 

 

  Joanna Cesarska, fot. Joanna Cesarska Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 13270