Powalczą o awans na Igrzyska

Powalczą o awans na Igrzyska

W połowie marca (od 13 do 21 marca) szwedzkim Östersund odbędą się Mistrzostw Świata grupy „B” w hokeju na sledżach. Weźmie w nich udział również drużyna reprezentacji Polski oparta na zawodnikach IKS „ATAK” Elbląg.

Hokej na sledżach, to jedna z najbardziej widowiskowych dyscyplin sportowych, uprawianych przez osoby niepełnosprawne. W Polsce dyscyplina ta istnieje od 2006 r. a jego stolica niemal od początku jest Elbląg gdzie powstała kadra narodowa polskich niepełnosprawnych hokeistów.

Nasza drużyna w 2009 r. zdobyła srebrny medal w Pucharze Świata w Soleftea w Szwecji, a brązowy – w Mistrzostwach Świata grupy B w Holandii.

– Obecnie naszym celem jest walka z najlepszymi reprezentacjami na Świecie i zakwalifikowanie się na zimowe Igrzyska Olimpijskie PyeongChang 2018 oraz awans do grupy „A” Mistrzostw Świata. Również ważnym celem jest działanie na rzecz wzrostu popularności sportu niepełnosprawnych (zwłaszcza sportów zimowych na czele z hokejem na sledżach) w społeczeństwie – mówi Tomasz Woźny, prezes IKS „Atak” oraz menadżer i koordynator polskich sledżystów.

Dotychczasowe osiągnięcia wskazują na ogromny potencjał jaki drzemie w środowisku sportu niepełnosprawnych. Jednak, aby ten potencjał uruchomić muszą być spełnione określone warunki i powinny powstać mechanizmy sprzyjające rozwojowi tej dyscypliny sportu. Głównym i jedynym przystosowanym dla osób niepełnosprawnych krytym lodowiskiem w Polsce jest lodowisko „Helena” w Elblągu, gdzie trenują nasi sledżyści.

Podczas mistrzostw w Szwecji Polacy zagrają z Koreą Południową, Wielką Brytanią , Słowacją i Austrią, Szwecją.

  Oprac. RS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 12258

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.