Powakacyjna strefa gier i zabaw

Powakacyjna strefa gier i zabaw

Wakacje skończyły się jak zawsze zbyt szybko. Rozpoczął się nowy rok szkolny, ale ten nie musi być oparty natychmiast na intensywnej pracy. Można, szczególnie na początku, pozwolić dzieciom na spokojne wdrożenie się w swoje obowiązki, przeplatając je przyjemnościami. Z myślą o tym MOSiR wydłużył działanie strefy gier i zabaw.

Minęło 10 tygodni wakacji i nadszedł czas powrotu do szkół i przedszkoli. Początek ten często jest jeszcze spokojny, nauczyciele nie wymagają pełnego skupienia jedynie na nauce, często pozwalając na płynne wdrożenie się w obowiązki. Szczególnie młodsze klasy mają więcej „luzu”. I właśnie pod kątem przedszkolaków i uczniów Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu wydłużył działanie strefy gier i zabaw, która znajduje się na tafli lodowiska przy ul. Karowej. Będzie ona czynna do piątku, 13 września.

– Strefa gier i zabaw w wakacje przyciągała sporą grupę dzieci i młodzieży, ale również dorosłych – mówi Marek Kucharczyk, zastępca dyrektora MOSiR. – Organizując strefę chcieliśmy przede wszystkim odciągnąć młodych ludzi od komputerów, tabletów i telefonów. Chcieliśmy dać im możliwość na aktywne spędzenie czasu, bez względu na pogodę za oknem.

Na lodowisku Helena przy ul. Karowej elbląski MOSiR przygotował specjalną strefę, na której każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Do dyspozycji są: stoły do cymbergaja, stoły do piłkarzyków, trampoliny, kręgle, mini boisko do piłki nożnej, stoły do tenisa stołowego oraz boisko do mini koszykówki. Strefa gier i zabaw czynna jest od poniedziałku do piątku od godziny 9 do 15. Korzystanie z atrakcji jest bezpłatne.

Tekst i fot. MOSiR