„Portmonetka pod kontrolą” - bezpłatne szkolenia dla seniorów

„Portmonetka pod kontrolą” - bezpłatne szkolenia dla seniorów
Fot. Adminstrator

Dolnośląska Fundacja Alzheimerowska prowadzi projekt „Portmonetka pod kontrolą”. Do lutego 2020 r. w bezpłatnych szkoleniach może wziąć udział 250 seniorów. Celem warsztatów jest pomóc starszym mieszkańcom ustrzec się przed nadużyciami finansowymi.

Podczas szkoleń seniorzy dowiedzą się m.in.: jak planować domowy budżet, jak zabezpieczać karty płatnicze, jakie są rzeczywiste koszty pożyczek czy jak zapobiec kradzieży danych osobowych oraz nadużyciom ze strony opiekunów. Uczestnicy poznają także najczęstsze sposoby nadużyć wobec osób starszych.

– Skala zjawiska jest ogromna i stale rośnie. Każdego tygodnia do naszej fundacji zgłaszają się seniorzy będący ofiarami wyłudzenia lub oszustwa. Metody są coraz bardziej wyrafinowane. Oszuści podszywają się pod wnuczków, pracowników policji, pomocy społecznej, energetyki, gazowni czy spółdzielni mieszkaniowej. Coraz większym problemem staje się kradzież danych osobowych i posługiwanie się nimi w celu zawierania fikcyjnych umów – podkreśla Daniel Wójcik, psycholog z Dolnośląskiej Fundacji Alzheimerowskiej.

Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Będą się one odbywać we Wrocławskim Centrum Alzheimerowskim przy ul. Sikorskiego 7H w poniedziałki i środy od września do lutego 2020 r.

Zapisy prowadzone są pod numerem telefonu: 533 260 085. Szkolenia trwają 3 godziny z przerwą na poczęstunek. Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Źródło: wroclaw.pl
Fot. pixabay.com
Print Friendly, PDF & Email