Pora na wakacje [ZDJĘCIA]

Fot. Monika Szałas

Za nimi miesiące intensywnej nauki i wielu nowych doświadczeń, przed nimi – zasłużony odpoczynek podczas wakacji. Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego numer 2 w Elblągu zakończyli rok szkolny 2018/2019.

Jak zawsze rok szkolny w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 im. Janusza Korczaka w Elblągu był pełen wydarzeń i atrakcji. Uczniowie placówki każdego dnia zdobywali wiedzę i doświadczenia, odwiedzali nowe miejsca i realizowali interesujące projekty, które oprócz nauki przyniosły im wiele zabawy i uśmiechu.

– Każdy rok jest inny, a ten był wyjątkowy: przyjemny, radosny, ciężki, ale bardzo owocny. Za wami wiele wytężonej pracy, dużo zajęć lekcyjnych, na których poznawaliście różne ciekawe rzeczy, doświadczaliście, zdobywaliście wiadomości. Teraz przyszedł czas podsumowań – zwróciła się do uczniów Krystyna Miezio, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego numer 2 w Elblągu.

Zakończony dzisiaj (19 czerwca) rok szkolny jest wyjątkowy również dlatego, że po raz ostatni nauczyciele pożegnali się z gimnazjalistami. Po reformie edukacji wygaszono gimnazja, a od września w systemie będą funkcjonować tylko 8-letnie szkoły podstawowe.

– Życzę absolwentom, żeby odnaleźli się w nowym środowisku, życzę dobrej atmosfery, przyjaciół, nauczycieli i wspaniałych chwil na nowej drodze edukacyjnej. Jestem dumna i szczerze gratuluję – powiedziała dyrektor placówki. – Szybko minął czas, odkąd wstąpiliście w mury tej szkoły: lata, podczas których stawaliście się starsi i dojrzalsi. Dziś nadeszła pora rozstania z nauczycielami, przyjaciółmi i beztroskimi latami dzieciństwa, które pozostaną na zawsze w tych murach. Każdy z was pozostawi w tej szkole cząstkę siebie – mówiła do uczniów jedna z nauczycielek.

Przed absolwentami dwa miesiące odpoczynku, który pozwoli im we wrześniu rozpocząć kolejny etap edukacji. Każdy uczeń długo czekał na wakacje.

– U nas wszystko jest zawsze spontaniczne. Wszystko zależy od pogody i humoru, wystarczy jeden telefon, żebyśmy wszyscy zebrali się i wyjechali. Wakacje są przed nami otwarte – opowiadała Agnieszka Podlaska, mama Mateusza, który właśnie otrzymał promocję do czwartej klasy. – My będziemy mieć dużo domowych wycieczek, będziemy jeździć rowerami i wychodzić na spacery. Nie planujemy większych wyjazdów – dodała Renata Załucka, mama innego ucznia placówki.

– Życzę kolorowych, udanych, słonecznych dni, dużo bezpiecznej zabawy, a rodzicom – wytchnienia. Rok szkolny 2018/2019 uważam za zamknięty. Udanych wakacji! – życzyła uczniom Krystyna Miezio.