Ponownie ponad sto osób zakażonych koronawirusem na Warmii i Mazurach

Ponownie ponad sto osób zakażonych koronawirusem na Warmii i Mazurach
Fot. Pixabay

Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki przekazał dziś informacje o nowych zakażeniach i wyzdrowieniach w regionie. Najwięcej zakażeń odnotowano w Elblągu i w powiecie działdowskim. Zanotowano też niestety dwa kolejne zgony. 19 osób wyzdrowiało.

Jak donosi Ministerstwo Zdrowia w kraju trzeci dzień z rzędu mamy rekordową ilość zakażeń. Minionej doby w całym kraju odnotowano aż 4739 zakażeń, 56 osób zmarło.

Najwięcej nowych zakażeń z terenu woj. warmińsko-mazurskiego odnotowano w: Elblągu (16), powiecie działdowskim (16) i Olsztynie (14).

Koronawirusa potwierdzono także u osób z powiatów: iławskiego (9), elbląskiego (8), ostródzkiego (5), bartoszyckiego (4), giżyckiego (4), ełckiego (3), nowomiejskiego (2), kętrzyńskiego (2), nidzickiego (2), mrągowskiego (2), szczycieńskiego (1), węgorzewskiego (1) i piskiego (1).

Poinformowano również o 19 kolejnych wyzdrowieniach.

Minionej doby na terenie województwa zmarły 2 osoby (obie z chorobami współistniejącymi): 81-letnia kobieta z powiatu ostródzkiego i 72-letni mężczyzna z Olsztyna (oboje byli hospitalizowani w ostródzkim szpitalu).

Od początku pandemii na terenie województwa odnotowano 2351 zakażeń, 1084 wyzdrowienia oraz 31 zgonów.

MM
Print Friendly, PDF & Email