Pomóż gdyńskim organizacjom

Pomóż gdyńskim organizacjom

Wspierają chorych i potrzebujących, dbają o lokalną tożsamość, integrują oraz animują małe społeczności i zapewniają sportową aktywność. Jednym słowem – mały procent, wielka sprawa! Gdyńskie organizacje pozarządowe rozpoczynają kampanię związaną z 1% podatku, z którego tylko w zeszłym roku otrzymały ponad 10 milionów złotych.

„Mały procent – wielka sprawa!” – to dobrze już znane gdynianom hasło, które promuje kampanię przekazywania 1% podatku na rzecz lokalnych organizacji pozarządowych. To dziesiątki fundacji, stowarzyszeń, towarzystw i klubów, które zajmują się zadaniami z najróżniejszych obszarów.

Są wśród nich kluby sportowe, hospicjum, stowarzyszenia otaczające opieką wymagających pacjentów, organizacje osób niesłyszących i z niepełnosprawnościami czy schronisko dla bezdomnych zwierząt. Dla części z nich wpływy z tytułu 1% podatku to jedno z głównych źródeł finansowania ich działalności, głównie prowadzonej na terenie miasta i na rzecz jego mieszkańców.

Kampania rusza w marcu

Na początku marca w Gdyni ruszy szeroko zakrojona kampania informacyjna. Same organizacje mogą też liczyć na merytoryczne wsparcie od Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych, które zajmuje się akcją. Zaplanowano sporo działań skierowanych do mieszkańców, w tym dyżury księgowych (pomogą w rozliczeniu PIT), strefy 1% podczas imprez, promocję w mediach społecznościowych i w formie materiałów promocyjnych.

Więcej informacji na stronie Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych – www.gdyniapozarzadowa.pl.

Przypomnijmy, że rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2019 można dokonać do 30 kwietnia. Zapoznać się ze swoim PIT-em można elektronicznie, na Portalu Podatkowym – www.podatki.gov.pl. Tam dostępne jest wstępnie przygotowane zeznanie, które można edytować i korygować, a następnie w prosty sposób złożyć elektronicznie.

Kamil Złoch / gdynia.pl
Oprac. Red.
Źródło: gdynia.pl
Fot. mat. GCOP