System dla diabetyków dostępny w Polsce

System dla diabetyków dostępny w Polsce
Fot. Adminstrator

Coraz więcej osób chorych na cukrzycę w codziennym monitorowaniu zdrowia sięga po aplikacje mobilne. Użytkownicy smartfonów działających na systemach Android oraz telefonów iPhone mogą skorzystać z systemu FreeStyle Libre.

– Cukrzyca to choroba która nie daje o sobie zapomnieć 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Przy każdym posiłku, przy każdym wysiłku fizycznym, zmianie stanu zdrowia, przed podaniem leków/insuliny i w wielu innych sytuacjach życiowych pacjent musi pamiętać o tym, że choruje, a  jego decyzje oparte być muszą o poziom glikemii.  Wymaga to kilku, a nierzadko nawet kilkunastu pomiarów poziomu cukru na dobę. Każdy pomiar wymaga właściwej interpretacji – mówi prof. dr hab. n. med. Tomasz Klupa, Kierownik Pracowni Zaawansowanych Technologii Diabetologicznych przy Katedrze Chorób Metabolicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum. – Dlatego istnieje duża potrzeba zapewnienia chorym na cukrzycę wygodnych i odpowiednich cyfrowych narzędzi, takich jak aplikacje mobilne, które będą dostarczały im rzeczowych i spersonalizowanych informacji, jakich potrzebują do efektywnej, codziennej kontroli cukrzycy – dodaje.

System FreeStyle Libre różni się od tradycyjnych pomiarów poziomu glukozy. Jego użytkownicy odczytują wyniki poprzez skanowanie czujnika (sensora) noszonego na tylnej części ramienia, co eliminuje konieczność codziennego testowania palca. Zebrane dane wyświetlają się na specjalnym czytniku. Dzięki wprowadzeniu na polski rynek aplikacji mobilnej użytkownicy mogą zrezygnować z korzystania czytnika na rzecz własnego smarftona.

– W firmie Abbott koncentrujemy się na tym, aby pomagać chorym na cukrzycę uwolnić się od codziennych uciążliwości związanych z kontrolą ich choroby – mówi Steve Scott, wiceprezes działu, Technical Operations, Diabetes Care, Abbott. – Aplikacja FreeStyle LibreLink jest cyfrowym narzędziem zdrowotnym, które udostępnia dane glikemiczne bezpośrednio na smartfonie, gromadząc wszystko w jednym miejscu. Jest to kolejny krok naprzód na naszej drodze mającej uczynić monitorowanie stężenia glukozy we krwi harmonijną częścią codziennego życia pacjentów, by mogli oni wieść pełniejsze i szczęśliwsze życie.

Chorzy na cukrzycę, którzy pobiorą aplikację FreeStyle LibreLink, będą mogli uzyskać odczyt bezpośrednio na swoim smartfonie, przytrzymując go blisko sensora FreeStyle Libre i korzystając z komunikacji NFC w telefonie. Poza wartościami stężenia glukozy we krwi w czasie rzeczywistym użytkownicy mogą również przeglądać 8–godzinny zapis historii odczytów stężenia glukozy i tendencje, jakie wykazuje ich stężenie glukozy, a także łatwo dodawać uwagi w celu monitorowania posiłków, stosowania insuliny, leków oraz ćwiczeń. Aplikacja FreeStyle LibreLink do smartfonów oferuje kilka nowych funkcji i aktualizacji, których nie oferuje czytnik, wśród nich: większy wyświetlacz o wyższej rozdzielczości, funkcje przetwarzania tekstu na mowę w przypadku odczytów stężenia glukozy, możliwość rejestrowania mniejszych dawek insuliny (z dokładnością do 0,1, a nie 0,5 jednostki).

Użytkownicy FreeStyle LibreLink mają także możliwość udostępniania swoich danych lekarzowi, pielęgniarce i opiekunom poprzez LibreView i LibreLinkUp – kolejne cyfrowe narzędzia zdrowotne będące częścią platformy FreeStyle Libre.

Aplikacja jest już dostępna w Polsce zarówno w wersji na Androida, jak i iPhone’a. Użytkownicy iPhone’ów (iPhone 7 lub nowszy oraz system iOS 11 lub nowszy) mogą pobrać ją ze sklepu Apple App Store. Użytkownicy Androida (Android 5.0 lub nowszy z funkcją Near Field Communication– NFC) mogą pobrać aplikację ze Sklepu Google Play.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ i TUTAJ.

Fot. freestylelibre.pl

  Informacja nadesłana, Oprac. Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 19169 

Print Friendly, PDF & Email