Pomocna technika: Osobisty asystent diabetyka

Pomocna technika: Osobisty asystent diabetyka
Fot. Adminstrator

Wykorzystująca sztuczną inteligencję aplikacja mobilna Suguard ułatwi osobom chorym na cukrzycę codzienne funkcjonowanie poprzez pomoc w utrzymaniu stałego poziomu glukozy.

– W mojej głowie pojawiła się idea, że moja choroba to tak naprawdę dane i zależności między nimi. Coś, czym z powodzeniem może opiekować się komputer – wyjaśnia Przemysław Majewski, prezes DiabetesLab Poland.

Realizacja projektu, który ułatwi życie osobom z cukrzycą, będzie przebiegała w kilku etapach. Pierwszym z nich jest stworzenie aplikacji mobilnej Suguard – osobistego asystenta, umożliwiającego zarządzanie chorobą poprzez monitorowanie poziomu glukozy. Aplikacja dla chorych na cukrzycę insolinozależną będzie szczególnie przydatna dla osób aktywnych fizycznie. Sztuczna inteligencja analizująca dane ma pomóc użytkownikom w przygotowaniu spersonalizowanego planu terapii i aktywności ruchowej.

– Na pewno wiecie, jak trudne jest życie chorego na cukrzycę. Od szczegółowego liczenia węglowodanów w każdym posiłku, aż do obliczenia dawek przyjmowanej insuliny. A gdy chcesz uprawiać sport, wszystko komplikuje się razy 10, gdyż musisz przewidywać, jaki wysiłek wykonasz i jak wpłynie to na poziom cukru. Dla każdego sportowca cukrzyka to długie godziny z kalkulatorem każdego miesiąca – tłumaczy Przemysław Majewski.

Twórcy Suguard chcieliby stworzyć system, który będzie rozpoznawał składniki produktów spożywczych i przekazywał użytkownikowi informację na temat ilości węglowodanów. DiabetesLab planuje również stworzenie opaski zbierającej informacje na temat dawek insuliny.

Źródło: https://www.dlabs.pl/

Fot.: http://diabeteslab.org

  oprac. MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 16623 

Print Friendly, PDF & Email