Półmaraton niewidomych w Ostrołęce

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących Cross podczas XIII Międzynarodowego Półmaratonu Kurpiowskiego zorganizowało Mistrzostwa Polski dla osób niewidomych i słabowidzących.

Biegacze 11 maja zostali zakwaterowani w hotelu MOSIRu w Ostrołęce. W sobotę można było się zapoznać z nową trasą półmaratonu.

13 maja w godzinach porannych 11 zawodników i 3 przewodników pobrało numery startowe i o 11 wszyscy wystartowali na trasę liczącą 21,097 km.

Trasa półmaratonu przebiegała ulicami miasta. Na linii startu i mety zgromadziła się liczna widownia by dopingować 116 zawodników.

Miłym dla nas zaskoczeniem była ekipa Telewizji Polskiej programu 1, która kręciła materiał filmowy o zawodnikach niewidomych i słabowidzących. Robiono ujęcia na trasie półmaratonu, a także przeprowadzono wywiady z każdym z zawodników, który ukończył bieg.

Mistrzem Polski w kat. B1 został Zbigniew Świerczyński – 1.38,34.
II miejsce zajął Ryszard Sawa 2.06,35, a miejsce III Grzegorz Powałka  – 2.11,42. Wszyscy ci zawodnicy reprezentowali klub Cross Warszawa.

W kategorii B-2 było już ciaśniej, bo wystartowało 8 zawodników, a 4 miało ochotę na zdobycie medalu. Rywalizacja na trasie była zacięta. Na pierwszym i drugim okrążeniu trzeci był Sławek Jeżowski, a tuż tuż za nim Krzysiek Badowski. Na trzecim i czwartym okrążeniu przewaga Sławka wzrastała z minuty na minutę i na mecie wynosiła 5.20 minutki. Tak więc To Krzysiek tym razem został bez medalu.

Mistrzem Polski w kat. B2 został Tomasz Chmurzyński z Cross Bydgoszcz – 1.19,51 zajmując w ogólnej klasyfikacji 18 miejsce.
II miejsce zajął Mariusz Gołąbek z Cross Gdańsk – 1.26,46, a III  Sławomir Jeżowski z Cross Warszawa – 1.31,38.

Po ukończonym biegu 3 pierwszych zawodników, czyli: Tomasz Chmurzyński, Mariusz Gołąbek i Sławomir Jeżowski, zostali uhonorowani nagrodami przez organizatorów. Dzięki dyrektorowi MOSIRU, po dekoracji, przy udziale licznie zgromadzonej publiczności, wręczono naszym zawodnikom puchary za zdobycie tytułów Mistrza i Vice Mistrzów Polski w kat. B1 i B2.  Teresa Picheta  Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 1720