Policyjna drużyna w charytatywnym turnieju piłki nożnej „Gramy dla Jedynki”

Policyjna drużyna w charytatywnym turnieju piłki nożnej „Gramy dla Jedynki”

Już po raz drugi odbędzie się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „Gramy dla Jedynki”, na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Nr 1. Turniej odbędzie się w hali przy ul. Kościuszki 77a już 29 marca i potrwa od 10 do 17. Jedną z drużyn będą tworzyli elbląscy policjanci, którzy włączyli się w tę inicjatywę.

W tym roku gra odbędzie się o Puchar Prezesa  Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożnej Marka Łukiewskiego. Wzorem ubiegłego roku w  meczu udział wezmą wszystkie służby mundurowe z Elbląga i okolic. Będą to: Wielonarodowa Dywizja Północny – Wschód, Pułk Wsparcia Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód, Komenda Miejska Policji w Elblągu, Morska Straż Graniczna z Gdańska a także pracownicy Ośrodka oraz gościem specjalnym będzie drużyna Telewizji Polskiej, którą prowadzi Rafał Patyra.

– Dziś mamy zaplanowany ostatni trening piłkarski – mówi asp. szt. Jarosław Wójtowicz kapitan policyjnej drużyny. – Później zostanie już tylko rywalizacja na boisku.

Turniej został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Elbląga, Patronat Medialny objęła Telewizja Polska, dodatkowo przedsięwzięcie zostało objęte patronatem Prezesa Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożnej Marka Łukiewskiego oraz Prezesa Olimpii Elbląg Pawła Guminiaka. Podczas turnieju odbędą się również licytacje, losowanie fantów oraz kiermasz prac wykonanych przez uczniów.

Całkowity dochód z meczu zostanie przekazany na wyposażenie sensorycznego placu zabaw w postaci nawierzchni i ogrodzenia, który  został utworzony na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Nr 1 w Elblągu.