Policjanci uratowali życie mężczyźnie

Policjanci uratowali życie mężczyźnie

Policyjny patrol zauważył leżącego na chodniku mężczyznę. Po chwili okazało się, że 58-latek nie oddycha. Policjanci prowadzili resuscytację dopóki nie przywrócili akcji krążeniowo-oddechowej.

Było chwilę po godzinie 7 rano gdy policjanci z ruchu drogowego: asp. Wojciech Czech  i st. sierż. Małgorzata Sapińska zauważyli grupę osób stojących na chodniku nad leżącym mężczyzną. Było to w okolicach targowiska miejskiego przy ul. Płk. Dąbka.  Policjanci od razu sprawdzili czynności życiowe leżącego mężczyzny. Nie oddychał a jego serce nie biło. Od razu przystąpili do resuscytacji. Do przyjazdu karetki udało im się przywrócić oddech i krążenie. Nieprzytomny 58-latek został przewieziony karetką do szpitala i trafił pod opiekę lekarzy. W szpitalu po 3 dniach odzyskał przytomność. Dalej przebywa w placówce, ale jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Insp. Robert Muraszko Komendant Miejski Policji w Elblągu podziękował policjantom za szybką i prawidłową reakcję. Znaleźli się bowiem w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie i zadziałali w tak jak byli do tego szkoleni.