Policja wydaje broszurę informacyjną o przemocy w rodzinie

Policja wydaje broszurę informacyjną o przemocy w rodzinie

”Autentyczna opowieść 14-latki o przemocy w rodzinie” – taki właśnie tytuł nosi nowa publikacja Komendy Miejskiej Policji w Elblągu oraz Ośrodka Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. 8 stronicowa broszura to z jednej strony opowiadanie 14-letniej dziewczyny o tym co działo się w jej domu, z drugiej zaś strony, to informacja jak postępować, by przerwać milczenie i przestać być ofiarą domowego oprawcy.

Broszura jest przeznaczona dla osób dorosłych a jej treść została uzgodniona z psychologiem. W pierwszych kilku stronach mamy podzieloną na kilka części opowieść 14-letniej dziewczyny, o tym co działo się w 4 ścianach mieszkania, w którym pijany ojciec dyktował warunki życia. W dalszej części znajdują się aspekty prawne dotyczące przemocy w rodzinie. Na końcu natomiast, znajdziemy adresy i telefony elbląskich instytucji, do których mogą zwrócić się o pomoc osoby, które takiej przemocy doświadczają.

Pamiętajmy:
Dzieci wzrastające w domu przepełnionym przemocą są jej często zapomnianymi ofiarami. Przemoc domowa wyrządza dzieciom wiele poważnych szkód zarówno fizycznych jak i psychicznych, których skutki są odczuwane również w życiu dorosłym.

W pomysł i wydanie broszury zaangażowani byli: asp. szt. Jarosław Graman, specjalista przeciwdziałania przemocy w rodzinie Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, Anna Olszewska – Prezes Elbląskiego Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej, Małgorzata Łokuciewska –Żułkiewicz mediator Elbląskiego Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej.

„Dystrybucją” broszury zajmą się dzielnicowi, policjanci interweniujący w przypadkach przemocy domowej, będzie ona również dostępna w Elbląskim Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej oraz w Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu.
  KMP Elbląg Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 7495

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.