Podsumowanie konkursu ”Od morza jesteśmy”

Podsumowanie konkursu ”Od morza jesteśmy”
Fot. Adminstrator

W sobotnie przedpołudnie, 25 września w Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie XXIV edycji Międzynarodowego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Od morza jesteśmy”, którego organizatorami są: Stowarzyszenie Gmin RP „Euroregion Bałtyk”, Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Elblągu oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu. Konkurs, którego formuła polega na stworzeniu pracy plastycznej inspirowanej tematyką morską, cieszy się ogromną popularnością i można śmiało stwierdzić, że z roku na rok poziom artystyczny nadesłanych prac jest coraz wyższy, a rozmaitość technik jest świadectwem talentu młodych malarzy i doskonałej pracy nauczycieli.

W tegorocznej edycji jury dokonało przeglądu i oceny 2236 prac z terenu Euroregionu Bałtyk , z czego 196 zakwalifikowano na wystawę główną. 61 osób zostało uhonorowanych Nagrodą Główna, a 136 – Nagrodą Równorzędną. Za wysoki poziom i dorobek artystyczny specjalnymi dyplomami zostali wyróżnieni również niektórzy nauczyciele. Tak jak w poprzednich edycjach nagrodzeni otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz upominki.

Tegoroczna impreza odbyła się w budynku Młodzieżowego Domu Kultury, który w tym dniu pękał w szwach, bo swoją obecnością zaszczycili nas sami laureaci – z Polski i zagranicy, ich rodziny, przyjaciele oraz zaproszeni goście. Wszystkich zebranych powitała Dyrektor MDK, Pani Alicja Bednarczuk, a całą imprezę, tradycyjnie już od kilku lat, prowadziła zaprzyjaźniona z placówką Teresa Suchodolska, aktorka teatru elbląskiego. Na początku wszystkich gości powitały i wprawiły w muzyczny nastrój dziewczyny z zespołu „Szalone Małolaty”.

Drugim etapem podsumowującym konkurs jest otwarcie wystawy głównej, które nastąpi 27 listopada w Elbląskim Muzeum Archeologiczno – Historycznym, Stare Miasto – Bulwar Zygmunta Augusta 11, na którą serdecznie zapraszamy. Wystawę będzie można obejrzeć do 22 lutego 2011 r. w godzinach pracy muzeum.  Marta Makowska Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 5947

Print Friendly, PDF & Email