Pobiegnij… dla siebie i dla innych

Pobiegnij… dla siebie i dla innych
fot. Dariusz Breś

Koniec grudnia to tradycyjnie czas postanowień noworocznych. Do popularnych celów na Nowy Rok należą m.in. podjęcie regularnej aktywności fizycznej i włączenie się w działania społeczne. Propozycją łączącą te postanowienia może być Bieg „Policz się z cukrzycą”, którego 15. edycja odbędzie się w ramach najbliższego Finału WOŚP (31 stycznia). Pomaganie i jednoczesne dbanie o własną formę to najlepsze 2 w 1.

„Policz się z cukrzycą” – o co chodzi?

Ideą wydarzenia jest łączenie aktywności fizycznej z pomaganiem, bo wpływy z pakietów startowych przeznaczane są na zakup pomp insulinowych, z których bezpłatnie korzystać mogą chorujące na cukrzycę kobiety ciężarne i planujące ciążę. „Policz się z cukrzycą” to z założenia bieg, jednak tak naprawdę liczy się każda aktywność fizyczna – dystans 5 kilometrów pokonać można na różne sposoby, np. idąc czy jadąc na rowerze – a zatem forma (a bardziej jej brak) nie jest przeszkodą.

Wygodne jest też to, że poza rodzajem aktywności, uczestnik wskazuje też (zgodnie z hasłem „Biegamy w Polsce i na całym świecie!”) skąd i kiedy wyruszy – grunt, by wskazany dystans pokonać między 25 a 31 stycznia. Ta tzw. wirtualna forma znacznie odróżnia 15. edycję biegu od wydarzeń we wcześniejszych latach, gdy na ulicach Warszawy mogliśmy obserwować tysiące uczestników biegnących w tym samym momencie.

Jak wziąć udział?

Zapisy na 15. Bieg „Policz się z cukrzycą” trwają do 3 stycznia, obecnie dostępnych jest jeszcze niespełna 900 z 7 000 pakietów startowych. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zarejestrować się na platformie SlotMarket.pl i wnieść opłatę startową w wysokości co najmniej 50 zł, w ramach której uczestnik otrzymuje przesyłkę kurierską z m.in. koszulką biegową oraz numerem startowym.

Po rejestracji na SlotMarekt.pl każdy z biegaczy otrzymuje również indywidualny kod, który podaje w aplikacji All You Need Is Running, a następnie, korzystając z ulubionej aplikacji do śledzenia aktywności fizycznej, dodaje swój wynik do sumy „wybieganych” przez uczestników Biegu kilometrów.

Print Friendly, PDF & Email