Płock: Pieniądze dla Szpitala Świętej Trójcy

Płock: Pieniądze dla Szpitala Świętej Trójcy
Fot. Fot. Tomasz Grudzień / Urząd Miasta Płocka

Ponad 3,3 miliona złotych na doposażenie i 2,5 miliona złotych na wdrożenie systemu informatycznego udało się pozyskać dla miejskiego szpitala z Unii Europejskiej. Dzięki temu m.in. na oddziale ortopedii i w poradni okulistycznej pojawi się nowy sprzęt.

– Modernizujemy Szpital Świętej Trójcy w trosce o mieszkańców Płocka. Niedawno wyremontowaliśmy internę ze środków z budżetu miasta, a tym razem zdobyliśmy dofinansowanie z Unii Europejskiej na wyposażenie. Przeznaczymy je na zakup najnowocześniejszego sprzętu, który ułatwi diagnostykę i szybki powrót do zdrowia pacjentom – skomentował prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Szpital planuje już wkrótce zrobić zakupy za 4,2 miliona złotych, z czego 80% będzie pochodzić z unijnych funduszy. Dzięki tym nabytkom Szpital Świętej Trójcy oraz poradnie na Miodowej zostaną doposażone w szereg urządzeń. Będą wśród nich m.in. nowoczesne aparaty do USG, stacje do przeglądania RTG, elementy wyposażenia sali operacyjnej: stół zabiegowy, lampy, sprzęt do znieczulenia oraz urządzenia do rehabilitacji, które wspomogą ortopedów w ich pracy. Z kolei przychodnia przy ul. Miodowej zyska urządzenia do USG i RTG oraz całkowicie nowe wyposażenie poradni okulistycznej.

Ponadto została już podpisana umowa na dofinansowanie wdrożenia nowego systemu informatycznego w placówce. Będzie kosztował ok. 3 milionów złotych, a większość tej kwoty – 2,5 milina złotych – to pozyskane środki UE. Nowy system powinien zacząć działać w grudniu tego roku.

Źródło: UM Płock
Fot. Fot. Tomasz Grudzień / Urząd Miasta Płocka
Print Friendly, PDF & Email