Piotr Machalica z recitalem ”Brassens i Okudżawa”. Wygraj bilety!

Piotr Machalica z recitalem ”Brassens i Okudżawa”. Wygraj bilety!
Fot. Adminstrator

15 czerwca Centrum Spotkań Europejskich Światowid podsumuje mijający Rok Kulturalny. Tradycyjnie będzie to też okazja do wręczenia Światowidów – nagród, które otrzymują instytucje, firmy, które w szczególny sposób wspomagały działalność CSE Światowid. Na zakończenie gali z recitalem wystąpi Piotr Machalica z recitalem ”Brassens i Okudżawa”. Koncert nie jest biletowany, jednakże nasza redakcja wspólnie z CSE Światowid przygotowała dla naszych czytelników dwa podwójne zaproszenia na to wydarzenie. Chcesz wygrać jedno zaproszenie? Odpowiedz na pytanie i czekaj na wyniki.

Piotr Machalica oraz  Janusz Bogacki: Brassens i Okudżawa

Piotr Machalica należy do grona aktorów, którzy doskonale czują się zarówno przed kamerą, jak i w teatrze, w rolach dramatycznych i komediowych. Do  swoich ról dołączył jeszcze jedną, bardzo ważną – wykonawcy piosenek. Do tej roli dojrzewał powoli, choć piosenka tkwiła w nim „od zawsze”.

W pamięci widzów zapisał się jako jeden z wykonawców spektaklu z piosenkami Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego Zimy żal w reżyserii Magdy Umer. Spotkanie z piosenką Starszych Panów było bardzo ważnym momentem w jego muzycznej karierze – ukształtowało gust muzyczny aktora. Kolejny spektakl kabaretowy – Big Zbig Show umożliwił spełnienie  młodzieńczych marzeń aktora o śpiewaniu w kapeli rockowej. Potem nastąpiło zauroczenie piosenkami Bułata Okudżawy i Georgesa Brassensa w tłumaczeniu, m.in. Wojciecha Młynarskiego. Ważny stał się tekst i sens piosenki. To umożliwia aktorowi pokazanie wachlarza swoich możliwości interpretacyjnych, a także dobry kontakt z widzem.

Koncert „Brassens i Okudżawa” to jeszcze jedna kreacja Piotra Machalicy – tym razem zamknięta i dopowiedziana, a właściwie „dośpiewana”. Dzięki niemu, możemy sobie przypomnieć piękne piosenki Brassensa i Okudżawy w niezwykłej  interpretacji, usłyszeć  ciepły, kojący, o ciekawej barwie głos …

Chcesz wygrać zaproszenie? Odpowiedz na pytanie
Aby wygrać podwójne zaproszenie na galę wystarczy tylko odpowiedzieć na pytanie: W którym roku Piotr Machalica debiutował na ekranach kin?

Znasz prawidłową odpowiedź? Chcesz wygrać bilet na ten film? Wyślij do nas maila na adres: redakcja@razemztoba.pl w temacie wpisując słowo: KONKURS a w treści wiadomości – poprawną odpowiedź, swoje imię i nazwisko. Na odpowiedzi czekamy dziś, 14 czerwca, do godziny 16:00.
  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 5511

Print Friendly, PDF & Email