Pink Freud w Elblągu

Pink Freud w Elblągu

  W środę, 29 czerwca, w ramach „Jazzowego i Bluesowego lata w Galerii El” wystąpiła trójmiejska formacja Pink Freud.

  Występ rozpoczął się tuż po godzinie 19-tej. Przybyło na niego niezbyt wielu elblążan, ale być może dzięki temu koncert odbył się w kameralnej atmosferze.

  Pink Freud to jeden z młodszych, polskich zespołów jazzowych. Założoną w 1998 roku w Gdańsku grupę tworzą trzy osoby: Wojciech Mazolewski (bas), Tomasz Ziętek (trąbka) i Kuba Staruszkiewicz. Pierwszy album formacji, „Zawijassy”, został przyjęty entuzjastycznie i – jak pisali krytycy – „płyta odświeża spojrzenie na rodzimy jazz” (cojestgrane.pl). Kolejny album „sorry music polska” tylko tę opinię potwierdził.

  Trzeci album z remiksami „Jazz fajny jest” nie zebrał już tak pochlebnych recenzji, pomimo udziału znakomitych gości – Miki Urbaniak, Bunia, Barta Weba czy Loco Star lub Emade – nie spotkała się z przychylnym przyjęciem przez krytyków: „(…) nawet ich udział nie czyni ”Jazz fajny jest” płytą dobrą. Tak naprawdę jedyną przyczyną, dla której po płytę warto sięgnąć jest spakowany w formacie mp3 zapis koncertu Pink Freud” (nuta.pl).

  Podczas tegorocznego lata w Galerii El wystąpi jeszcze wielu świetnych wykonawców (m.in. Zbigniew Namysłowski Quintet i Lora Szafran & Bogdan Hołownia). Szczegóły na stronie www.galeriael.pl .  TF Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 466