„Pierwszy dzwonek” w DPS dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie

Między innymi kredki, farbki, bibuły, plasteliny bloki rysunkowe otrzymali dziś (21 września) od Miejskie Centrum Wolontariatu najmłodsi podopieczni Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr św. Jadwigi w Elblągu. Dary zostały zebrane podczas tegorocznej edycji akcji „Pierwszy dzwonek”.

Kliknij w zdjęcie główne i zobacz zdjęcia z przekazania darów

W tegoroczną akcję włączyły przedszkola, szkoły podstawowe, licea oraz technika z miasta i regionu. Swoją cegiełkę dołożyły też osoby indywidualne i instytucje.

– Podczas tegorocznej akcji otrzymaliśmy naprawdę dużo artykułów szkolnych i papierniczych. Wszystkim serdecznie dziękujemy za włączenie się w naszą akcję. Każdy długopis, zeszyt czy plecak z pewnością przyniesie wiele radości wśród dzieci i młodzieży, którym je przekażemy – mówi Laura Mickiewicz z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu. – Dziś jesteśmy w wyjątkowej placówce, która to, za każdym razem jak ją odwiedzamy, wywołuje w nas niemałe emocje. Takie sytuacje przypominają nam, że wśród nas żyje wiele osób potrzebujących pomocy i że wszyscy jesteśmy w stanie swoimi działaniami sprawić, by te osoby mogłyby poczuć się choć przez chwilę szczęśliwe – dodaje.

Podczas dzisiejszej wizyty darczyńcom towarzyszyła maskotka, która od pierwszych chwil zwróciła uwagę dzieci. Uściskom, piątkom i czułościom nie było końca.

– W imieniu wszystkich podopiecznych naszego domu chciałabym wyrazić ogromną wdzięczność i podziękowanie w kierunku Regionalnego Centrum Wolontariatu, którzy rokrocznie goszczą w naszym domu. Te wizyty odbywające się kilkukrotnie w skali roku, przynoszą nam wszystkim nie tylko wiele radości ale także są przejawem dobroci serca wielu ludzi, dzięki którym wiemy, że nie jesteśmy sami – dziękowała dyrektor domu siostra Halina Rydzy. – Ilość wsparcia jakie otrzymujemy pokazuje nam, że ktoś stoi obok nas, ktoś, komu los naszych dzieci nie jest obojętny. Tym większa nasza radość i wdzięczność za co serdecznie wszystkim dziękujemy – podsumowała siostra.

Przypomnijmy, wszystkie zebrane podczas tegorocznej akcji artykuły zostaną przekazane podopiecznym następujących placówek: Socjalizacyjna Całodobowa Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Elblągu, Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Elblągu oraz Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Orle Gniazdo” w Marwicy.

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.