Pejzaż warmiński w fotografii

Pejzaż warmiński w fotografii

Centrum Kultury ‚Światowid” zaprasza miłośników fotografii na wernisaż prac Jacka Sztorca pn. Warmia światłem malowana”. Otwarcie wystawy fotogramów odbędzie się w piątek, 9 maja o godz. 18:00.

Jacek Sztorc jest rodowitym olsztynianinem. Pracuje zawodowo na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Po ustaniu działalności Warmińsko-Mazurskiego Towarzystwa Fotograficznego nie jest zrzeszony w żadnej organizacji fotograficznej. Współpracuje stale ze Stowarzyszeniem Wspólnota Kulturowa ”Borussia’. Jest autorem zdjęć do wielu książek, folderów reklamowych i krajoznawczych.
W tym roku zdjęcia Jacka Sztorca eksponowane będą (oprócz Elbląga) we Francji i Olsztynie.

– Fotografia jest jego pasją; robi zdjęcia od ponad trzydziestu lat – mówi Aleksandra Matulewicz organizator wystawy. Pejzaż należy do głównego kręgu jego zainteresowań fotograficznych.

Głównym motywem fotografii Jacka Sztorca jest krajobraz warmiński – najbliższy jego sercu. Równie chętnie fotografuje ludzi w sytuacjach, jakie niesie życie codzienne. Interesują go też krajobrazy miejskie, tzn. architektura i detal architektoniczny.

Fotogramy artysty eksponowane będę na I i II piętrze CKiWM Światowid do 6 czerwca br.

  ESzC Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 2366

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.