Park stał się bardziej dostępny. Jest szansa, że będzie jeszcze bardziej

Park stał się bardziej dostępny. Jest szansa, że będzie jeszcze bardziej
Fot. Adminstrator

Park Kajki odwiedzany jest przez wieku elblążan nie tylko tych, mieszkających w okolicach. Estetyczne, równe i szerokie alejki, które do niedawna były tylko życzeniem, dziś stały się faktem. Bo ileż to razy narzekaliśmy na popękane ścieżki i wystające korzenie drzew, na nierówne podłoże i brak gładkich przejść dla wózków. Dzięki zrealizowanemu właśnie wnioskowi z zeszłorocznego budżetu obywatelskiego część parku ma już te problemy za sobą. Na razie tylko ta część, którą obejmuje realizowany projekt. 

W ramach tego projektu zmienił się też jeden bardzo ważny fragment parku – podjazd (choć ciężko było go wtedy nazwać pojazdem) przy wyjściu na ulicę Pionierską. Ten mały fragment rozwalonych schodów jest już przeszłością, ponieważ zastąpił go wygodny, długi i płaski odpowiednik, idealny dla wózków. Wózków, które nie miały szans przez lata tą stroną się wydostać i poruszały się jednokierunkową ulicą, lawirując między samochodami. 

W przygotowywanie projektu i dokumentacji przebudowy podjazdu  byłam zaangażowana osobiście bo i osobiście ten podjazd mnie przez lata doprowadzał do białej gorączki. Trochę to trwało i powoli traciłam nadzieję na wyjście z labiryntu dokumentacji i zgód, ale niespodziewanie cierpliwość opłaciła się, ponieważ cała dokumentacja została włączona w realizację wygranego w zeszłym roku wniosku o remont alejek w Parku Kajki.

Bardzo dziękuję wnioskodawcy, że się do mnie z taką propozycją zgłosił. Bardzo dziękuję administratorowi Parku, Zakładowi Zieleni Miejskiej, że o mnie nie zapomnieli. 

Obecnie w budżecie w okręgu 2 jest kolejny wniosek o remont tych alejek, bo jeszcze sporo zostało do zrobienia. A wypada dokończyć to, co już się zaczęło. Dlatego zachęcam do głosowania tych, którzy są w 2 okręgu. To bardzo potrzebna inicjatywa i nie mówię tylko z pozycji rodzica, który od 15 już prawie lat pcha wózek i nadal będzie go pchał, ale też tych wszystkich którym po obecnie wyremontowanej części parku lepiej jeździ się wszelkimi wózkami, na rowerze czy też hulajnodze.

Przypomnijmy, w tegorocznej edycji głosować można do 20 października. Zachęcam!

Print Friendly, PDF & Email