Paraolimpiada: 12-13 -14 września 2008

Szósty dzień igrzysk – pięć medali
Biegi, pływanie, kolarstwo

12.09.2008  Srebrny medal wywalczyła w biegu na 200 m T46 Alicja Fiodorow ustępując Kubance Yunidis Castillo, która ustanowiła w tym biegu rekord świata.

Brązowe medale zdobyli: Renata Chilewska w pchnięciu kulą, Grzegorz Polkowski w wyścigu na 100 m stylem dowolnym S11, Joanna Mendak w wyścigu na 100m stylem dowolnym S12.

Niespodzianką był natomiast brązowy medal w wyścigu na czas wywalczony przez kolarzy – Krzysztofa Kosikowskiego z pilotem Arturem Korcem.

Siódmy dzień igrzysk – 2 medale Polaków i nowy rekord świata Chińczyków

Pływanie i pchnięcie kulą

13.09.2008  Damian Pietrasik zdobył srebrny medal w pływaniu na dystansie 100m stylem grzbietowym S11 z czasem 1:08.81. Złoto wywalczył chińczyk Bozun Yang ustanawiając nowy rekord świata 1:07.74.

Srebrny medal wywalczył również Tomasz Blatkiewicz w pchnięciu kulą F37/38 z rezultatem 14.74 ulegając chińczykowi Dong Xia, który wynikiem 16.60 ustanowił nowy rekord świata.

Ósmy dzień igrzysk – 4 medale Polaków
Kolarstwo tandemowe, pływanie, floret, pchnięcie kulą

14.09.2008. Ósmy dzień igrzysk okazał się szczęśliwy dla kolarstwa i całej reprezentacji. Andrzej Zając z pilotem Dariuszem Flakiem w wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 96.8km wywalczyli złoty medal. Faworytem w tym wyścigu był Krzysztof Kosikowski z Arturem Korcem – mistrzowie świata i brązowi medaliści igrzysk, którzy skutecznie byli blokowani przez przeciwników. Wygrała jednak taktyka, przyjaźń i współpraca między polskimi kolarzami. Sytuację wykorzystała nasza druga para, która zaatakowała już w pierwszych minutach wyścigu.

Srebrny medal zdobyła Katarzyna Pawlik w pływaniu na dystansie 50m stylem dowolnym S10.

Brązowy medal we florecie kat. A wywalczył Dariusz Pender.

Paweł Piotrowski zdobył natomiast brązowy medal w pchnięciu kulą F35/36 z wynikiem 13.03 (1044 pkt.) co stanowi rekord świata w kl. F 36

W Galerii: medale paraolimpijskie, piktogramy i maskotka igrzysk.