Papież utworzył fundusz kryzysowy w związku z pandemią

Papież utworzył fundusz kryzysowy w związku z pandemią
Fot. Pixabay

Papież Franciszek powołał specjalny fundusz kryzysowy, by „pomóc osobom i wspólnotom, które zostały tragicznie dotknięte szerzeniem się Covid-19” w krajach misyjnych – ogłosił w poniedziałek Watykan. Papież przekazał na ten cel 750 tysięcy dolarów.

Fundusz powstał przy Papieskich Dziełach Misyjnych, a pomoc będzie niesiona poprzez struktury i instytucje Kościoła.

Franciszek, przekazując kwotę założycielską, zaapelował do Kościołów o wniesienie swego wkładu – poinformowała misyjna agencja Fides w komunikacie rozpowszechnionym w Watykanie.

– W swym zadaniu ewangelizacyjnym Kościół często jest na pierwszej linii w obliczu głównych zagrożeń dla godności ludzkiej – oświadczył Prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów kardynał Luis Antonio Tagle z Filipin. Przypomniał, że tylko w Afryce 74 tysiące zakonnic i ponad 46 tysięcy księży prowadzi 7274 szpitale i kliniki, 2346 domów dla osób starszych i niepełnosprawnych, uczy 19 milionów dzieci w 45 tysiącach szkół podstawowych.

W wielu rejonach wiejskich, jak dodał hierarcha, tylko ludzie Kościoła zapewniają pomoc medyczną i edukacyjną.

– Ojciec Święty zachęca całą szeroką sieć Kościoła, by stawiła czoła stojącym wyzwaniom – podkreślił kardynał Tagle cytowany w komunikacie agencji Fides.

Źródło: PAP
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email