Pamiętaj o zabezpieczeniach rowerowych

Pamiętaj o zabezpieczeniach rowerowych
Fot. RS

Wakacje to również sezon rowerowy w tym czasie zwiększa się też zagrożenie kradzieży rowerów. Aby zapobiegać utracie jednośladu, rower warto odpowiednio zabezpieczyć. W tym celu, można zastosować różnego rodzaju zapięcia antykradzieżowe.

Trzeba również unikać sytuacji, w której rower będzie pozostawiony bez odpowiedniej ochrony, np. w klatce schodowej, pozostawiony przed sklepem czy też w piwnicy. Elbląscy policjanci dodatkowo zachęcają do oznakowania swoich jednośladów i zrobienia im zdjęć.

Z obserwacji policjantów wynika, że jednoślady giną najczęściej spod sklepów, z klatek schodowych, piwnic lub innych łatwo dostępnych miejsc. Często są to kradzieże przypadkowe, gdzie złodzieje wykorzystują okazję pozostawienia roweru bez żadnych zabezpieczeń i dozoru. Przypadki kradzieży odnotowywane były też z piwnic, czy garaży. Podczas każdego sezonu rowerowego, policjanci kontrolują rowerzystów, sprawdzając jednocześnie, czy posiadany przez nich jednoślad nie pochodzi z przestępstwa.

Jedną ze skutecznych metod identyfikacji utraconego roweru jest wykonanie zdjęcia, które można przechowywać w telefonie lub na dysku komputera. Warto jest sfotografować swój jednoślad oraz numer ramy, aby w przypadku kradzieży móc przekazać zdjęcie policjantom. Takie rowery są łatwiejsze do identyfikacji przez to, że policjanci rejestrują je systemie jako „utracony w wyniku kradzieży”.

Print Friendly, PDF & Email