Pakistan: 103-latek wyzdrowiał z COVID-19

Pakistan: 103-latek wyzdrowiał z COVID-19

103-letni mieszkaniec Pakistanu wyzdrowiał z COVID-19, stając się jedną z najstarszych osób na świecie, które przeżyły tę chorobę – poinformowała w piątek agencja Reutera, powołując się na krewnych i lekarzy mężczyzny.

Aziz Abdul Alim, mieszkaniec wioski w dystrykcie Ćitral na północy kraju, w ubiegłym tygodniu wrócił do domu. Zakażenie koronawirusem wykryto u niego na początku lipca.

– Martwiliśmy się o niego, biorąc pod uwagę jego wiek, ale on w ogóle się nie przejmował – powiedział Reuterowi syn Alima, Sohail Ahmed.

Ahmed przekazał, że jego ojciec powiedział, iż wiele przeszedł w życiu i koronawirus go nie przeraża. Nie podobało mu się jednak przebywanie w izolacji.

Alim, który był stolarzem, przeżył trzy żony oraz dziewięcioro dzieci. Ahmed powiedział, że jego ojciec rozstał się z czwartą żoną, a obecnie jest żonaty z piątą.

Centrum, w którym leczony był Alim, zostało założone w hostelu dla dziewcząt kilka tygodni przed tym, jak trafił do niego 103-latek, i jest jedynym w okolicy wyposażonym w sprzęt niezbędny do opieki nad pacjentami chorymi na COVID-19.

W Pakistanie wykryto dotąd ponad 270 tys. przypadków COVID-19, na chorobę tę zmarło ponad 5,7 tys. ludzi.

Fot. Pixabay