Otylia Jędrzejczak będzie uczyć pływać w CRW Dolinka

Otylia Jędrzejczak będzie uczyć pływać w CRW Dolinka

Już w najbliższą sobotę w Elblągu odbędzie się Otylia Swim Tour, czyli cykl ogólnopolskich warsztatów skierowanych do młodych pływaków w wieku 10–14 lat oraz ich rodziców i trenerów. Poprowadzi je mistrzyni olimpijska – Otylia Jędrzejczak razem z doświadczonymi szkoleniowcami. Sobotnie warsztaty podzielone będą na część „mokrą”, która odbędzie się w CRW Dolinka, oraz „suchą”, która przeprowadzona zostanie w Szkole Podstawowej nr 12. 

90 młodych adeptów pływania z elbląskich szkółek będzie doskonaliło swoje techniki  podczas zajęć praktycznych w wodzie i na sali gimnastycznej. Rodzice będą uczestniczyć w panelach z psychologiem sportu na temat odpowiedniego motywowania oraz z dietetykiem o zasadach prawidłowego odżywiania młodych sportowców. Trenerom natomiast zaprezentowane zostaną nowoczesne metody treningu. Każdy uczestnik projektu otrzyma również specjalnie przygotowaną książkę, która usystematyzuje wiedzę ze szkolenia. O godz. 17.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 12 odbędzie się podsumowanie projektu. Spotkanie będzie miało charakter otwarty. Zaprasza się więc na nie wszystkich chętnych elblążan.

Elbląg jest jednym z czterech miast, w których w tym roku odbywają się warsztaty w ramach projektu Otylia Swim Tour. Inauguracja projektu odbyła się w Rudzie Śląskiej . W grudniu mistrzyni spotka się jeszcze z młodymi pływakami w Krośnie oraz Kleszczowie. W 2016 roku cykl ma być kontynuowany w 10 miastach.

Organizatorami Otylia Swim Tour w Elblągu są: Fundacja Otylii Jędrzejczak, Prezydent Elbląga Witold Wróblewski, Uczniowski Klub Sportowy Jedynka oraz CRW Dolinka. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

  Łukasz Mierzejewski Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 13272